Sukienki do pracy-klasyka zawsze w modzie

W każdej firmie istnieją jakieś wytyczne dotyczące stosownego ubioru. Wiadomo, że wyjątkiem są przedsiębiorstwa, gdzie pracownicy otrzymują firmowe ubrania. Dlatego warto jest trzymać się pewnych zasad, by wiedzieć, w jaki sposób dobierać strój do pracy. Przede wszystkim istotna jest nie tylko długość sukienki ale i bardzo często jej zdobienia czy kolorystyka.

Sukienka dla puszystej

Przy bardziej kobiecej sylwetce należy zwrócić uwagę na to, by jednak krój sukienki nie był zbyt opięty. Dzięki czemu z łatwością można będzie zamaskować różnego rodzaju mankamenty sylwetki, jak i również sprawić, że całość będzie się prezentowała wspaniale. Przy sporych biodrach doskonałym rozwiązaniem będzie sukienka odcinana pod biustem. Dzięki niej można będzie uniknąć odciskających się fałdek.

Sukienki do pracy-bardziej oficjalne

Doskonałym rozwiązaniem będzie decydowanie się nie tylko na czarne sukienki, ale również te w pastelowych kolorach. Nie bez znaczenia jest oczywiście ich długość- powinny sięgać minimum do kolan. Ponadto bardzo duże znaczenie ma tutaj to, by raczej postawić na klasykę, gdyż dekolty czy wcięcia będą mogły prezentować się wulgarnie. To szczególnie istotne, gdy ma się kontrakt nie tylko z osobami z firmy, ale również z klientami.

 

Zdj. główne: pinterest.com
Pozostałe zdjęcia z  Answear.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *