Nowości na polskich stokach (cz. 1)

Zwykle jest tak, że o inwestycjach narciarskich dowiadujemy się zza naszej południowej granicy. W tym roku jest jednak inaczej – oby polskie kurorty znalazły się dzięki temu na fali wznoszącej.Teraz i nasze góry mają solidne podstawy do tego, żeby spędzić w nich czas na iście światowym poziomie. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami!


Prawdziwym liderem jest oczywiście największy kurort narciarski w Polsce, czyli Białka Tatrzańska. Wchodzi ona w skład regionu TatrySki, która skupia w sobie jeszcze Litwinkę-Grapa, Koziniec, Jurgów i Kluszkowice. W tym roku na narciarzy będzie czekać kolejny, dziewiąty już w tej miejscowości wyciąg krzesełkowy. Postawiony został na stokach Remiaszów Wierchu. Wyprzęgana, szybka kolej wyposażona została w 6-osobowe krzesełka i może przewieźć w ciągu godziny 3 tysiące narciarzy. Jej długość wynosi 900 metrów, a różnica wysokości ok. 150 metrów. Siedziska wyposażone będą w osłony przeciwwietrzne (charakterystyczne „bubliny”), system podgrzewania siedzenia, a także specjalny mechanizm, który dopasowuje wysokość taśmy najazdowej do wysokości narciarza.

Jest to patent, który przede wszystkim umożliwia bezpieczny transport najmłodszych narciarzy, poniżej 125 cm wzrostu. Będzie to jedna z najnowocześniejszych kolejek krzesełkowych w Polsce – i co warto podkreślić – trzecia podobnego typu w Białce. Co więcej, na samej kolejce się nie kończy. Wytyczono dodatkowo szeroką, prawie kilometrową trasę, która będzie doskonale oświetlona i naśnieżona. Tutaj warto tylko wspomnieć, że narciarze dostaną nową kolej i trasę praktycznie w tej samej cenie, jak w poprzednim sezonie. Karnety bowiem w tym roku będą droższe jedynie o 5 PLN w stosunku do ubiegłego – w przypadku karnetu całodziennego (aktualna cena – 105 PLN) jest to wzrost o około 5%, a w przypadku karnetów wielodniowych jest to jedynie 2-3%. Warto przy tym zaznaczyć, że karnet ten obowiązuje również w czterech innych ośrodkach narciarskich wschodzących w skład regionu TatrySki. Łącznie do dyspozycji na jednym karnecie narciarze mają tu prawie 30 km tras.

Udostępnij

One Ping

  1. Pingback: Białka Tatrzańska - zimowa perła Polski - TRIPONLINE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *