Bovska

Bovska

Bovska to utalentowana wokalistka, autorka tekstów i piosenek. W swojej twórczości odpowiada również za treści graficzne, przez co jest kompletna, inspirująca i bardzo modna. Każda stylizacja Bovskiej przykuwa uwagę mediów i fanów. Dla nas poza byciem Ikony Mody stała się Ikoną Muzyki. W drugim artykule Modnej Muzyki – Bovska.

Kim jest Bovska?

 

BovskaPod pseudonimem Bovska kryje się Magda Grabowska-Wacławek. Urodziła się w Warszawie, jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest debiutantką na polskim rynku muzycznym, a do tej pory udało jej się osiągnąć naprawdę wiele. W marcu 2016 r. ukazał się jej debiutancki album Kaktus, który oczarował polskie środowisko muzyczne. Płyta jest pełna oryginalnych tekstów, na myśl, o których kreuje się wyimaginowana, mocno plastyczna, kolorowa przestrzeń. Płytę dystrybuował Warner Music Poland, a sam singiel stał się motywem głównym serialu Druga Szansa, emitowanego przez stację TVN. W tym samym roku Bovska otrzymała nominację do MTV EMA w kategorii najlepszy polski wykonawca. W tym samym roku wzięła udział w Opolskich Debiutach, a rok później zgarnęła nominację za Fonograficzny debiut roku w ramach Fryderyków.

Teledyski i live video

Bovska w swoich teledyskach i sesjach live video stawia na mocną awangardę i oryginalny przekaz. Każdy, nawet najdrobniejszy element jest dopracowany i nie ma miejsca na potknięcia. Kolorowy świat, impresjonistyczne wzory w kreacjach, odważny makijaż i nienaganna fryzura. W teledysku do Kaktusa widzimy Magdę, która tańczy, który wychodzi z mroku. Jest tajemnicza i intrygująca. Z kolei w teledysku do utworu Klik mamy mnóstwo pasteli, wykończone detale i zaskakująco designerskie wnętrza. Ostatni Cyrk to singiel drugiej płyty PYSK (która ukazała się dokładnie rok po pierwszej – w marcu 2017) jest ostatecznym podkreśleniem wizerunkowym artystki i nie trudno się w nim zakochać. Sama Magda przykłada wiele skrupulatności w kompletowaniu swoich outiftów. Przełamuje konwencje sukienki, złotymi butami, z klei spodni szpilkami – dla nas wielki plus! Dla Magdy reżyserowali do tej pory Nastka Gonera, Kamil Mehl czy Martyna Iwańska. Wszystkie dzieła zasługują na status oryginalnych i nietuzinkowych.

Design i ubrania
Bovska

muzyka.interia.pl

Magda wraz z Kopiszką projektują biżuterię. Magda sama odpowiada za design płyty, elementy graficzne na stronie. Produkuje nawet własne skarpetki, tatuaże, torby czy kopertówki. Pióra, mnóstwo koloru, oryginalne grafiki to coś, na co warto zwrócić uwagę, to coś, w czym warto się zakochać. Stylizacje sceniczne Magdy są również mocno oryginalne. Podkreśla walory swojej sylwetki i nie pozostawia wątpliwości o tym, że każdy ruch przez nią wykonany jest świadomy i godny naśladowania. Sam zasugerowałbym Magdzie czerwony damski garnitur – wyglądałaby perfekcyjnie. Nie ma miejsca na przypadek. Właśnie przez to Magda Grabowska Wacławek – Bovska – stała się dla nas Ikoną Mody i Muzyki przez duże M.

 

 

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *