Czego nie zakładać do biura?

Czego nie zakładać do biura? Co będzie uznane za faux-pas? W naszym artykule zdradzamy jakie stylizacje są stosowne, dopasowane do kształtu Twojej figury, a zarazem stylowe. Zainspiruj się i zostań Ikoną Mody.

Czego nie zakładać do biura?

czego nie zakładać do biuraTo zależy, jak zwykle od tego, jaką politykę ma firma, w której pracujesz. Do tej pory spotkałem się z wieloma miejscami, w których uniform nie był rzeczą wymaganą i kobiety nosiły np. dres lub luźny outfit. Ale spotkałem się również z miejscami, gdzie elegancki set był wymogiem, a casual friday przypadał nielicznym. W naszym artykule zdradzimy czego nie zakładać do biura. Biurowy uniform staje się tematem coraz bardziej kontrowersyjnym, choć w ostatnim czasie uległ złagodzeniu. W naszym artykule znajdziesz kilka przykładów biurowej mody. 

Spodnie i jeansy

czego nie zakładać do biura

Jeansy są surowo zabronione w pracy biurowej. Nie ma nic gorszego od wyboru takich spodni. Istnieje coś takiego, jak eleganckie jeansy, jednakże i w takim wypadku nie zalecamy, by je zakładać. Zdarza się, że jeansy można włożyć w określone dni. Np. w casual firday. Najczęściej duże firmy stosują tzw. jednodniowy luz i wtedy możesz jeansy założyć. Dlaczego i w takim dniu odradzamy? Pracując w biurze, jesteś mimo wszystko kojarzona z elegancką Panią i dlaczego nie masz się czuć damą, o wielkiej kulturze osobistą, której stylizacje są oryginalne i oficjalne. Czas na luz mamy po pracy i wtedy możesz biegać w dresie, a wychodząc wieczorem, możesz sobie pozwolić na awangardę. Jeśli mimo to nie przekonaliśmy Cię, pamiętaj, by swoją jeansową stylizację ograniczyć do minimum, nie stosować wzorów i rozcięć. Styl heritage w tym wypadku nie wchodzi w grę. Na górę włóż koszulę, golf lub t-shirt połączony z kardiganem. Błędem będą spodnie 3/4 – pokazują bowiem za dużo, kojarzone są z luzem i nie wypada, by w miejscu swojej pracy pokazywać tak wiele. Jeśli chcesz nosić krótsze spodnie, zainwestuj w 7/8, ale korzystaj z nich sporadycznie. Odpadają bojówki i spodnie dresowe, ale o tym na pewno wiesz.

Legginsy i szorty

Jeśli przyjdzie Ci taki pomysł do głowy, czym prędzej pobiegnij po termometr i zmierz, czy nie masz gorączki. Absolutnie odradzamy taki rodzaj stylizacji. Legginsy nigdy nie zastępują spodni. Chyba, że idziesz na siłownię. Unikaj takich wpadek, bo nie przyniosą Ci nic dobrego. Szorty nosimy latem, do sandałów, japonek lub sneakersów. Zawsze na luźne wyjście, nigdy na oficjalne, a już na pewno nie do biura.

Odkryte ramiona

Zapomnij. Nie idziesz na plażę, do klubu i na wyjście ze znajomymi. Praca wymaga zachowania pewnych standardów i musisz o tym pamiętać. Bluzka na ramiączkach, sukienka bez pleców lub krótki top są surowo zabronione. Nie twórz takich stylizacji, bo nie wyjdzie Ci to na dobre.

Nogi

czego nie zakładać do biuraJeśli się zastanawiasz czy możesz pójść do biura z odkrytymi, gołymi nogami, odpowiadamy – NIGDY w życiu! To coś, co jest surowo zabronione, praktycznie wszędzie. Jeśli jest gorąco, zainwestuj w cienkie rajstopy, lub luźny model pół eleganckich, materiałowych spodni. Jeśli chodzi o obuwie, odradzamy buty z odkrytą stopą. Zabronione w tym wypadku są sandały, klapki, japonki i szpilki z odkrytymi palcami.

 

 

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *