Ikona Mody - Mariusz Przybylski

Ikona Mody – Mariusz Przybylski

Ikona Mody – Mariusz Przybylski to polski projektant, który swoimi pomysłami zaskakuje świat mody każdego dnia. Ceniony za precyzję w wykonaniu, designerskie podejście i wpisanie się we współczesne trendy. Nam imponuje jako człowiek, inspiruje niczym prawdziwy artysta i zyskuje jako kreatory stylu, smaku i gustu. Sprawdź, kim jest naprawdę.

Ikona Mody – Mariusz Przybylski
Ikona Mody - Mariusz Przybylski

pinterest.com

Na miano Ikony Mody trzeba sobie zapracować. Co do tego nie ma wątpliwości. Czy Mariusz Przybylski zasługuje na taki tytuł? Czym zaskoczył polskie i zagraniczne środowisko modowe i co zrobił, by znaleźć się w strukturze high fashion? Skąd czerpie inspiracje? Sprawdź.

Inspiruje się od zawsze
Ikona Mody - Mariusz Przybylski

pinterest.com

Odkąd pamięta, inspiruje się wszystkim, co go otacza. Od najdrobniejszych, codziennych czynności, po uroczyste wydarzenia. Inspiracje uzupełnia obserwacją. To bardzo ważne, by zwrócić uwagę na to, co noszą ludzie, których mijamy na ulicy. Czy czują się w ubraniu swobodnie, czym się wyróżniają. Warto się zastanowić nad tym, co chcą przekazać przez swój styl. Miasta, którymi inspiruje się Mariusz to Berlin i Istambuł. Z postaci Virginia Woolf, David Lynch. Wnioskując po ubraniach i printach, na jakie stawia, łatwo dostrzec, że motywy szamańskie również nie są mu obce. Sam określa się jak przeciwnika minimalizmu. Uwielbia przepych, kolor i wszystko to, co na pierwszy rzut oka nie kojarzy się z modą. Nie dziwi już kolorowa ramoneska, pełna dodatkowych aplikacji. Właśnie za to pokochały go miliony.

Flora i fauna
Ikona Mody - Mariusz Przybylski

pinterest.com

Mariusz Przybylski w swoich kolekcjach często nawiązuje do przyrody. Jak to się dzieje, że ten motyw się nie nudzi? Wszystko zależy od wykonania. Często w swoich wywiadach podkreśla, że motyw natury jest mu bardzo bliski i że z czasem odkrywa go na nowo, raz jeszcze. W każdej kolekcji Mariusz pojawia się element kwiatów, dzikich pnączy czy zwierząt. Co więcej, w swoich kolekcjach stawia na ekologię. Ma za sobą pokaz z ubrań przygotowanych wyłącznie na podstawie recyclingu.

Mariusz Przybylski – projektant na miarę XXI wieku
Ikona Mody - Mariusz Przybylski

pinterest.com

Kim jest projektant na miarę XXI wieku? Odpowiedź jest prosta. To Mariusz Przybylski. W swoich stylizacjach łączy świat mody eleganckiej ze streetem. Inaczej mówiąc, tam gdzie mężczyzna zakłada garnitur, sięga po białe sneakersy. Tam, gdzie kobieta wybiera ołówkową spódnicę, na górę wrzuca oversizowy t-shirt. Łączenie stylów przeciwstawnych to skrajność, z którą nasza Ikona się utożsamia. Maiusz Przybylski nie bez powodu stał się dla nas wyznacznikiem tego, co dobre w polskiej modzie. Tworzy kolekcje pokazowe i butikowe – trafia więc do szerokiego grona odbiorców. Tworzy sam pokaz ustalenia muzyki, po projetk zaproszena, wizualizacje i elementy graficzne. Jednym słowem to artysta totalny, obok którego ciężko przejść obojętnie. Polskie marki odzieżowe powinny brać przykład z kreatora nietuzinkowych materiałów. Dlaczego? Mariusz Przyblski w swoim kolekcjach używa tkanin najwyższej wartości.

 

 

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *