jak dbać o włosy

Jak dbać o włosy?

Każda z nas chce cieszyć się długimi, zadbanymi włosami bez rozdwojonych końcówek, łupieżu czy przetłuszczania się. Są sposoby na to, by mieć lśniące włosy na długo. I wcale nie musimy wydawać fortuny. Wystarczy wiedzieć, jak dbać o włosy odpowiednio. Zobacz sprawdzone patenty!

Prawidłowe mycie włosów, czyli jakie?

Większość z nas myje włosy codziennie, ale są również takie kobiety, które mogą pozwolić sobie na mycie włosów co kilka dni. Włosy przyzwyczajają się, więc jeśli myjemy je codziennie, będą po prostu tego wymagały. Jeśli włosy wyglądają na nieświeże, są przetłuszczone czy przyklapnięte, musimy je umyć. Nie ma nic gorszego niż włosy tłuste u nasady i suche na końcach. Co istotne, szampon wybieramy do skóry głowy, a nie do włosów! Jego zadaniem jest oczyszczenie skóry głowy, zmycie resztki kosmetyków, np. do stylizacji, pozbycie się ewentualnego łupieżu i zapobieganie wydzielaniu się łoju. Obserwuj swoje ciało, skórę głowy i to do niej dobierz szampon. Jeśli Twoje włosy są suche, a mimo to musisz myć je codziennie, dobierz szampon do tłustej skóry głowy.

Technika mycia włosów

Istotne jest nie tylko to, kiedy być włosy, ale przede wszystkim jak myć włosy. Myj wyłącznie skórę głowy, włosy i tak zostaną umyte. Wykonuj masaż opuszkami palców. Jeśli nałożysz szampon na całe włosy, narazisz je na uszkodzenie, bowiem łuski włosów są otwarte, a szorowanie uszkadza ich strukturę. W efekcie powstają kołtuny, które rozczesujemy poprzez szarpanie. Myj włosy dwukrotnie – pierwszy raz pomoże rozluźnić cząsteczki brudu, natomiast kolejne mycie oczyści skórę głowy. Do mycia włosów używaj letniej wody – zbyt zimna lub zbyt ciepła podrażni skórę głowy. Jeśli użyjesz gorącego strumienia, pobudzisz skórę do wydzielania łoju.

jak dbać o włosyOdpowiednia odżywka do włosów

Jak dbać o włosy? Oprócz szamponu, używaj również odżywki. Odpowiednia odżywka to taka, która jest dopasowana do stanu Twoich włosów. Odżywka powinna domknąć rozchylone łuski podczas mycia. Dzięki temu, Twoje włosy będą lśnić. Odżywkę wcieraj zaczynając od końcówek, a kończąc na ok 2/3 wysokości. Nie nakładaj jej u nasady. Pozostaw na kilka minut, a następnie spłucz. Lepszym wyborem są odżywki, które wymagają spłukania – te bez spłukiwania, mogą uszkodzić końce i je obciążać. Raz w tygodniu wybierz maskę lub olejowanie włosów.

Stylizacja włosów

Jak najrzadziej używaj suszarki i prostownicy. Jeśli jednak jest to konieczne, zabezpiecz je odpowiednimi preparatami, które chronią przed wysoką temperaturą. Susz je najniższą możliwą temperaturą, dzięki temu nie będą zbyt przesuszone. Susz włosy partiami zaczynając od spodu. Jeśli korzystasz z prostownicy, nie przegrzewaj włosów i nie susz ich na mokro.

Jak dbać o włosy – podsumowanie

Jak widać, dbanie o włosy nie jest skomplikowanym procesem, jednak warto trzymać się pewnych reguł, by nie wpłynąć negatywnie na ich wygląd. Konieczne jest dobranie odpowiednich szamponów i odżywek i sama technika mycia włosów. Jeśli zastosujesz się do tych zasad, na pewno szybko zobaczysz efekty. Wypróbuj!

 

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *