Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88
Jak ochronić skórę przed smogiem

Jak ochronić skórę przed smogiem? Nasze pomysły.

Jak ochronić skórę przed smogiem? Z tym problemem boryka się co trzeci Polak. W dużych miastach natężenie smogu jest tak silne, że bez maski ochronnej nie powinno się wychodzić z domu. Jak dbać o skórę, by była odprężona i zdrowa? Sprawdź nasze propozycje kosmetyków i chroń się przed szkodliwym działaniem smogu.

Jak ochronić skórę przed smogiem?
Jak ochronić skórę przed smogiem

pinterest.com

Nie ma nic gorszego dla twojej twarzy jak występujący w powietrzu smog i to nie są żarty lub fikcyjne informacje wyssane z palca. Wpływ ciężkich substancji chemicznych zaobserwujesz na swojej twarzy każdego dnia, dlatego codzienna prewencja jest obowiązkowa. Trądzik, zaczerwienienia na twarzy, zapchane pory. Jak sobie z nimi radzić? Kiedy natężenie smogu jest duże, nie powinniśmy wychodzić z domu. Ostatecznie należy pamiętać o masce ochronnej. Nie każdy jednak przejmuje się tym problemem, czego efekty zbiera niestety nasz organizm i skóra twarzy. Jak sobie radzić z trującym czynnikiem występującym w dużych miastach? Sprawdź nasze propozycje.

Peeling to numer jeden

Od tego wypada rozpocząć i zakończyć każdy dzień. Wybierz odpowiedni peeling dla Twojej skóry i staraj się go nie zmieniać. Skóra, która raz przyzwyczai się do kosmetyku, może źle reagować na jego zmianę. O ile rano możesz stosować peeling nawilżający, zawierający warstwę ochronną, o tyle na wieczór powinnaś stosować peeling złuszczający, który odblokuje pory i usunie nadmiar zebranego brudu. Odwiedź sklep

Krem z filtrem do twarzy

Wybierz taki filtr, który zapewni Ci warstwę ochronną, nawilży twarz i będzie wzbogacony o serum rewitalizujące. Antyoksydacyjne kosmetyki są idealne dla twarzy, która chce być ochroniona przed smogiem. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób je wybrać, skonsultuj się z dermatologiem lub skorzystaj z porady ekspertów w markowej drogerii.

Dodatkowe maseczki oczyszczające
Jak ochronić skórę przed smogiem

pinterest.com

Przynajmniej 2 razy w tygodniu wykonuj maseczki, które mają działanie dogłębnie oczyszczające. Zadbaj o to, by Twoja skóra odpoczęła po takim zabiegu. Zaaplikuj tłusty krem na noc. Rano wystarczy opłukać twarz zimną wodą. Maseczka ochronna na noc to również dobry wybór, szczególnie jeśli mieszkasz w dużym mieście. Pamiętaj o kosmetykach, które dostarczają skórze tlenu. W przypadku wysokiego stężenia skóra przestaje oddychać i zaczyna się niebezpiecznie kurczyć. Maseczki z kosmetyków botanicznych będą idealne, by nadać skórze witalności. Stosuj je wtedy, gdy zaobserwujesz nadmierną suchość, zatkane pory i przebarwienia, których dotąd nie było.

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *