jak zachować opaleniznę

Jak zachować opaleniznę na dłużej? Skuteczne triki

Po powrocie z urlopu nasza skóra jest pięknie opalona. Twarz promienieje. Opalenizna każdemu dodaje uroku i sexapilu, dlatego pragniemy cieszyć się nią cały rok. Jak zachować opaleniznę na dłużej i nawet w zimowe miesiące cieszyć się pięknym, opalonym na brąz ciałem. Jest na szczęście na to kilka sprawdzonych sposobów. Jakich?

Po pierwsze – prawidłowe i bezpieczne opalanie

Nad opalenizną, która będzie nam towarzyszyć przez cały rok warto popracować już na urlopie. Aby opalenizna była trwała, warto nad nią popracować nieco dłużej – trzy dni a plaży to trochę za mało. Lepiej opalać się krócej, a częściej. Często popełnianym błędem jest wybór kosmetyków do opalania o zbyt niskim filtrze UV lub wystawianie się na działanie promieni słonecznych bez żadnej ochrony. Takie praktyki do niczego dobrego nie doprowadzą, nabawimy się oparzeń słonecznych, a nasza opalenizna wcale nie będzie trwalsza. Aby uzyskać i zachować piękną opaleniznę warto opalać się z głową i stosować odpowiednie kosmetyki. Owszem, uzyskanie opalenizny potrwa nieco dłużej, ale dzięki temu będziemy mieć pięknie opalone ciało przez cały rok. Pamiętajmy, aby po powrocie z urlopu też korzystać ze słońca, w ten sposób utrwalimy naszą piękną, urlopową opaleniznę.
jak zachować opaleniznę

Krok drugi – odpowiednia pielęgnacja

Jeśli chcemy cieszyć się naszą opalenizną przez długi czas pamiętajmy też o właściwej pielęgnacji skóry. Podstawą jest oczyszczenie, regeneracja i nawilżenie. Nie bójmy się stosować peelingów (delikatnych). Uważa się, że peelingi mogą „ścierać” opaleniznę. To oczywiście jeden z kosmetycznych mitów. Peelingi, najlepiej te bardzo delikatne, są jak najbardziej wskazane w pielęgnacji opalonej skóry. Dlaczego? Bo pomagają pozbyć się martwego naskórka, który „ukrywa” opaleniznę. Po zastosowaniu peelingu odkryjemy naszą opaleniznę na nowo. Skóra zyska zdrowy kolor i blask. Po peelingu warto nałożyć na całe ciało balsam regenerujący lub nawilżający. Jeśli chcesz, aby twoja opalenizna cały rok wyglądała na jak najbardziej naturalną, warto zainwestować w dobry balsam brązujący, który delikatnie nawilży skórę i poprawi jej koloryt.
jak zachować opaleniznę

Jak zachować opaleniznę? Czas na dietę

Pomocą w zachowaniu pięknej opalenizny może okazać się również dieta, a więc warto zwrócić uwagę na to, co znajduje się na naszym talerzu. A co powinno się tam znaleźć? Przede wszystkim produkty bogate w beta karoten, takie jak: marchewka, szpinak, papryka, pomidory, brokuły, dynia, melon. Nasza rada: spożywaj je w towarzystwie tłuszczów, beta karoten bardzo ich potrzebuje, aby się rozpuścić. W razie konieczności możesz sięgnąć również po kapsułki z beta karotenem. Warto zadbać o to, aby beta karoten był obecny w naszej diecie przez cały rok. Nie tylko bowiem pomaga zachować opaleniznę, ale również sprzyja jej powstawaniu, a to przyda się na kolejnym urlopie.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *