Jak zrobić idealne selfie?

Jak zrobić idealne selfie?

Jak zrobić idealne selfie? Z tym pytaniem boryka się wiele osób. W naszym artykule poradzimy Ci, jak zrobić odpowiednie zdjęcie, które spodoba się Twoim znajomym i followersom. Sprawdź nasze porady i bądź na topie każdego dnia!

Jak zrobić idealne selfie z telefonu?

Wystarczy zastosować poniższych 5 zasad, by Twoje zdjęcie było olśniewające, oryginalne i przyciągające uwagę. Pamiętaj o odpowiednim świetle, wybraniu atrakcyjnego filtra, ustawieniu aparatu pod dobrym kątem i obróbce w dedykowanym programie.

Jakie światło będzie odpowiednie?
Jak zrobić idealne selfie?

pinterest.com

To jedna z najważniejszych rzeczy, jeśli chodzi o poprawne wykonanie selfie. Na pewno zdjęcie nie może być ani za jasne, ani za ciemne. Przy złym oświetleniu uzyskasz masę szumów na fotografii, a to nie wygląda dobrze. Dobre słońce występuje o określonych porach dnia. O świcie masz najlepszą okazję do uwiecznienia pięknych chwil. Podobnie będzie przy zachodzie słońca. Najlepiej i najprościej stanąć naprzeciwko okna. Naturalne światło oświetli Twoją twarz, a szyba spełni funckję naturalnego filtru. Twoja twarz będzie równomiernie oświetlona, a oczy pełne i błyszczące. Unikaj robienia zdjęć w południe, kiedy słońce świeci najwyżej. Zawsze możesz zastosować lampę do selfie, którą na rynku znajdziesz w niskiej cenie. Taka lampa ma kilka stopni oświetlenia i idealnie podkreśla Twoje oko.

Edycja zdjęcia i nałożenie filtra

Filtr na zdjęciu potrafi zdziałać cuda. Zdjęcie, które wykonujesz w wersji saute, może się udać, ale zawsze pozostawi jakiś mankament, który będzie irytował. Nierówne boki, złe doświetlenie, a nawet kwestie związane z makijażem. Zatem jak zrobić idealne selfie z użyciem filtra? Takich problemów możesz uniknąć nakładając filtr, czy to w aplikacji Instagram, czy w InstaSize lub na Snapseet. Ukryj to, co niepożądane i podkreśl to, co najlepsze w Twoim wyglądzie. Gwarantuję, że efekty będą naprawdę korzystne.

Odpowiedni kąt zdjęcia gwarantuje sukces
Jak zrobić idealne selfie?

pinterest.com

Największe gwiazdy, trendsetterzy i blogerki modowe wykonują swoje zdjęcia pod odpowiednim kątem. Sprawdź Instagram Maffashion czy Anji Rubik, by zrozumieć jakie zdjęcia są najbardziej pożądanym trendem tego roku. Telefon musisz trzymać pod odpowiednim kątem. Znasz siebie i wiesz, który Twój profil wygląda bardziej atrakcyjnie. Trendem tego roku było trzymanie ręki na twarzy. Zbadaj, która perspektywa jest dla Ciebie najbardziej atrakcyjna. Wykonaj zdjęcie z kilku pozycji: od góry, od dołu, z prawej i lewej strony oraz z krzywą perspektywą. Tylko w taki sposób dowiesz się, co jest dla Ciebie najlepsze.

 

Odpowiedni makijaż gwarancją jakości!

Do zdjęć musisz wybrać pasujący w klimacie makijaż. Nie może być za mocny i zbyt wyrazisty. Zastanawiasz się dlaczego? Otóż wykonanie selfie nijak ma się do prawdziwej sesji zdjęciowej, gdzie są mocne lampy i spory retusz. Robiąc selfie, nie możesz przesadzić z makijażem. Mocny makijaż wypływa negatywnie na Twoją skórę. Delikatne i subtelne podkreślenie kości policzkowych i lekko uwydatnione usta w zupełności wystarczą.

Dodatkowe aplikacje

Facetune to aplikacja, która przez nas określona jest jako magiczna różdżka. To w niej znajdziesz serię filtrów i podstawowe, bardzo intuicyjne narzędzie do retuszu. Wybierz swoje ulubione zdjęcie i baw się możliwościami edycyjnymi.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *