kim jest ikona mody

Kim jest ikona mody?

Kim jest ikona mody? Ikonę mody można zdefiniować jako osobę, która stanowi synonim stylu, elegancji, ponadczasowości. Wyróżnia się swoim własnym stylem, ale i wysmakowanym gustem i klasą.

Kim jest ikona mody?

 

Ikony mody w Polsce

Dla większości z nas ikona mody to ulubiona aktorka, celebrytka w markowych ubraniach, pojawiająca się na czerwonym dywanie. W Polsce często przewija się nazwisko Małgorzaty Kożuchowskiej czy Małgorzaty Sochy jako współczesnych ikon mody w Polsce. Tymczasem, warto pamiętać, że to nie drogie ubrania definiują nasz styl. Metka nie zastąpi wyszukanego gustu, a grubość portfela nie oznacza klasy. Niekiedy przepiękne, markowe ubrania można znaleźć w second handach za grosze. Ważna jest umiejętność łączenia garderoby. Możesz zainspirować się blogerkami modowymi, które łączą ubrania z sieciówek, second handów i od projektantów.

Kultowe ikony mody
kim jest ikona mody

Grace Kelly – Shared

Gdy myślimy o ikonach mody z dawnych lat, na pewno mamy przed oczami Audrey Hepburn, Marilyn Monroe, Jane Birkin, Grace Kelly. Ostatnio wspominaliśmy o cudownej modelce Kate Moss czy Alexie Chung. Współczesnymi ikonami mody można nazwać Victorię Beckham, Lady Gagę, Blake Lively, Michaelle Obama. Osób, które dołączają do grona ikon mody i stylu jest coraz więcej. Czy jednak słusznie są nimi nazywane? Co powinna mieć w sobie ikona mody?

  • klasę – przede wszystkim jeśli chodzi o zachowanie – żadne ubranie nie będzie dobrze się prezentować, jeśli osoba, która je nosi, wyróżnia się złymi manierami,
  • elegancję – w gestach, sposobie poruszania, stroju,
  • wprowadzić coś innowacyjnego do mody – Grace Kelly łączyła dworską elegancję z modą po II wojnie światowej, Audrey Hepburn spopularyzowała spodnie Capri, płaskie balerinki i czerń w stylizacjach, Jackie Kennedy stała się wzorem stylu dla kobiet na całym świecie, a kostiumy Chanel dzięki niej były jeszcze bardziej pożądane, na cześć Jane Birkin powstała kultowa torebka marki Hermes,
  • rewolucyjny styl, który inspiruje miliony,
  • sposób ubierania, który przechodzi do uznanych kanonów mody.
Ikony mody naszych czasów
kim jest ikona mody

Lady Gaga – The VisionHelp Blog

Kogo z całą odpowiedzialnością możemy nazwać ikoną mody naszych czasów? Czy jest ktoś, kto na tyle zasłynął swoim podejściem do mody, by inspirować miliony? Czy któraś z dumnie nazywanych ikon mody przetrwa i zapisze się w świadomości pokoleń? Trudno obecnie stwierdzić. Zapewne przyszłe pokolenia będą musiały zmierzyć się z odpowiedzią na to pytanie. Obecnie dość odważnie nazywamy kogoś inspiracją, ikoną stylu, wzorem do naśladowania. Czy jednak jest to tylko chwilowy trend? Czy za kilka lat będziemy pamiętać ciągle o Gigi Hadid, Lady Gadze, Beyonce? Czy ich kariera zginie wraz z zejściem ze sceny czy wybiegu? Choć ostatnie czasy pokazały, że największą sławę zyskuje się dopiero po śmierci – jak np. ikona popu Michael Jackson, nie można przewidzieć czy podobnie będzie z innymi sławami.

A dla Was kto jest współczesną ikoną stylu? Kogo styl podziwiacie, szanujecie, naśladujecie? Kim jest ikona mody?

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *