terapia kolorem

Kolor ma moc – terapia kolorem

Terapia kolorem w stylizacjach ma moc! Jeśli do tej pory byłaś zwolenniczką czerni, pora to zmienić. Zmiany z pewnością nie przyjdą Ci łatwo i zalecamy metodę małych kroków. Jednak pamiętaj, że kolory potrafią zdziałać prawdziwe cuda. Istnieje cała paleta barw, którą możemy dobrać do swojego typu urody. Nie ograniczaj się wyłącznie do skali szarości. Jesień to idealna pora, by ożywić smutne, szare, polskie ulice!

Terapia kolorem

Ograniczenie do czerni
terapia kolorem

Pinterest

Wiele kobiet nosi ubrania wyłącznie w czarnym kolorze. Trudno się dziwić – jest to na tyle bezpieczna barwa, że wszystko do niej pasuje. Oszczędza nam także znacznie czas, bo nie musimy myśleć, czy odpowiednio zestawiamy ze sobą kolory. Mówi się także, że czarny wyszczupla, jednak wszystko jest kwestią dobrania odpowiedniego rozmiaru oraz fasonu. Idealna na wieczorne wyjścia jest mała czarna. Czarna koszula pasuje na co dzień i do pracy. Dodatki? Oczywiście czarne, przecież są bardzo uniwersalne. O ile czerń faktycznie przydaje się jako baza, o tyle ograniczenie tylko do jednego koloru zamyka nam drogę do zabawy modą. A przecież śledzimy trendy, więc warto je wypróbować na sobie!

Wprowadź kolory do szafy

Terapia kolorem przyniesie spektakularne rezultaty, jeśli do swojej szafy i głowy wprowadzisz kilka zasad. Wbrew pozorom nie są one niczym trudnym i z pewnością sobie poradzisz. Od czego zacząć?

  • postaw na detale – nie musisz od razu kupować rzucającej się w oczy marynarki, czerwonych spodni czy jaskrawej koszuli. Postaw na elementy, które nie są bardzo widoczne na pierwszy rzut oka, np. kolorowa bielizna, legginsy na siłownię. Przyzwyczaj się do siebie w kolorze zanim wprowadzisz go do codziennych stylizacji.
  • kolorowe akcenty – wybieraj płaszcze z kolorową podszewką, koszulę z jaskrawym wykończeniem rękawów, spodnie z neonowymi lampasami.
  • korzystaj z gotowców – początkowo łączenie kolorów może sprawiać Ci trudność, dlatego postaw na gotowce. Kupuj ubrania zszyte z kilku kolorów. W stylizacji nie powinno być więcej niż 3 kolory, dlatego inny element garderoby wybierz w kolorze, który już występuje np. na spódnicy.
  • dół bardziej jaskrawy – główna zasada, którą powinniśmy się kierować to ta, by dół był bardziej jaskrawy niż góra. Intensywne barwy powinny być jak najdalej od twarzy, nie zmieni to koloru Twojej cery.
  • kolory bazowe – postaw na łączenie intensywnych barw z tzw. basicami, czyli bielą, czernią, szarością, beżem. To pozwoli Ci uniknąć wpadki i sprawi, że całość zostanie „uspokojona”.
Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *