najdroższe buty świata

Najdroższe buty na świecie – ranking TOP 8

Każda kobieta jest miłośniczką butów. Niekiedy potrafimy wydać na nie fortunę. Zapewne, gdybyśmy zsumowały ceny wszystkich butów, które posiadamy w szafie, zebrałaby się niebagatelna kwota. Sprawa ma się jednak inaczej w przypadku, gdy jednorazowo musiałybyśmy wydać naprawdę ogromną kwotę na wymarzone obuwie. Przedstawiamy najdroższe buty świata

Stuart Weitzman – 500 tysięcy dolarów

Sandałki zaprojektowane dla aktorki Aniki Noni Rose przez Stuarta Weitzmana to prawdziwe dzieło sztuki warte aż pół miliona dolarów. Aktorka założyła je na galę rozdania Oscarów w 2007 roku. Diamenty, którymi ozdobione zostały buty, przykuły uwagę wszystkich zebranych. Okręgi przy kostce wysadzone zostały prawie 1500 diamentami.

Kapcie Judy Garland – 612 tysięcy dolarów

najdroższe buty na świecieSłynne pantofelki z „Czarnoksiężnika z krainy OZ” warte są fortunę. Swoje jednak już przeszły, dlatego przydadzą się co najwyżej kolekcjonerom. Niestety, nie nadają się do noszenia. Wątpliwej urody buty zostały sprzedane na aukcji.

Buty dla Reginy Król – 1 milion dolarów

Bardzo eleganckie buty, które zostały ozdobione satynową różą. Dookoła kwiatu znajdują się kryształki Svarowskiego. Zostały one stworzone dla Reginy Król na rozdanie Oscarów w 2005 roku. Była wtedy nominowana za swoją wspaniałą rolę w filmie „Ray”. Po gali buty zostały wystawione na aukcję, gdzie kupiec zapłacił za nie okrągły milion dolarów.

Obcasy założone przez Diablo Cody – 1 milion dolarów

Kolejny projekt Weitzmana w naszym rankingu. Buty, które zostały zaprojektowane w 1940 roku to retro obcasy. Ozdabia je aż 1800 stukaratowych diamentów. Na galę rozdania Oscarów w 2008 roku założyła je Diablo Cody, wywołując tym samym niemałe poruszenie.

Luksus dla Laury Harring – 1 milion 90 tysięcy dolarównajdroższe buty świata

Sandałki wysadzane 464 diamentami, które nosiła Laura Harring to niesamowicie kosztowne buty. Dookoła kostki ozdabiały je mieniące się błyskotki, które można było odpiąć i nosić np. jako bransoletkę.

Buty z wystawy Harrodsa – 1 milion 600 tysięcy dolarów

Podium otwierają wiśniowe szpilki zaprojektowane w roku 2002. W 2004 roku mogliśmy je zobaczyć w Londynie na wystawie Harrodsa. Skąd ich niebotyczna cena? Wysadzane są aż 642 rubinami.

Najdroższe buty świata inspirowane Kopciuszkiem – 2 miliony dolarów

Przepiękne sandałki wykonane z włoskiej skóry, inspirowane były butami z bajki o Kopciuszku. Posiadają silikonowe wstawki w obszarze wokół pięty, a przy stopie wysadzane są diamentami. Alison Krauss pojawiła się w tych bajkowych butach w 2004 roku.

Buty inspirowane kolczykami Rity Hayworth – 3 miliony dolarów

Sandały z otwartym czubkiem warte 3 miliony dolarów zostały zainspirowane ulubioną parą kolczyków Rity Hayworth – słynnej aktorki. Na ich cenę składają się szafiry, rubiny, diamenty. Buty są w kolorze rdzy. Wyceniono je na 3 miliony dolarów, a więc są to najdroższe buty świata. Należą do córki nieżyjącej aktorki i obecnie nie są na sprzedaż.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *