najdroższe torebki świata

Najdroższe torebki świata – ranking

Najdroższe torebki świata kosztują majątek. Znaleźli się jednak prawdziwi miłośnicy, które te fortunę skłonni byli zapłacić. Przedstawiamy ranking najdroższych torebek na świecie. Czy faktycznie są tyle warte?

Najdroższe torebki świata: Fendi Selleria – 123 000 zł

Nasz ranking otwiera torebka marki Fendi. Model ten został wykonany ze skór szynszyli oraz soboli. Są to niezwykle rzadkie skóry zwierzęce. Torebka jest koloru srebrnego. Ma klasyczny krój, więc idealna będzie dla wszystkich kobiet, które cenią sobie minimalizm. Pomieści najpotrzebniejsze rzeczy.

najdroższe torebki świataGadino – 125 000 zł

Na 9. miejscu znalazła się torebka zaprojektowana przez Hilde Palladino – norweskiego projektanta. To biała torebka do ręki wykonana ze skóry. Co w niej takiego nadzwyczajnego? Jej klamry wykonane są z ponad 40 diamentów i białego złota! To niezwykle elegancki dodatek.

Louis Vuitton Tribute Patchwork –  136 000 zł

Louis Vuitton znalazł się w naszym rankingu ikon, które zmieniły oblicze mody – tego domu mody nie mogło zabraknąć również w tym rankingu. Torebka, o której mowa, jest unikatowa. Powstała w zaledwie 24 egzemplarzach, z czego każdy jest inny. Łańcuszek służący jako pasek, wykonany jest ze złota.

najdroższe torebki świataLeiber Precious Rose – 300 000 zł

Jedną z najdroższych torebek świata jest bez wątpienia torebka marki Judith Leiber. Do jej wykonania użyto ponad tysiąca diamentów, tyle samo różowych szafirów oraz ponad osiemset turmalinów. Torebka w kształcie róży powstała jedynie w jednym egzemplarzu, więc jest naprawdę wyjątkowa.

HERMES MATTE CROCODILE BIRKIN BAG – 380 000 zł

W naszym rankingu najdroższych torebek świata nie mogło zabraknąć kultowej Birkin. Jest to jednak jej bardziej eksluzywna wersja, bo z diamentami umieszczonymi w zapięciach. Torebka wykonana jest z wysokiej jakości krokodylej skóry.

najdroższe torebki świataLouis Vitton Urban Satchel – 490 000 zł

Po raz kolejny marka LV gości w naszym rankingu. Tym razem modelem, który zasłużył na zaszczytne, piąte miejsce jest Urban Satchel. Powstało jedynie 12 egzemplarzy, które sprzedano w mgnieniu oka. Ten fakt może nieco dziwić, biorąc pod uwagę to, że torebka wygląda jak stos sklejonych ze sobą śmieci.

Lana Marks Queen Cleopatra – 815 000 zł

Właścicielkami tej torebki są m.in. Angelina Jolie, Helen Mirren. Każdego roku powstaje jeden egzemplarz tej kopertówki. Wykonana jest ze skóry aligatora w kolorze białym. Dodatkowo, wysadzana jest diamentami w złocie. Są niezwykle stylowe, idealne na wielkie gale.

Chanel Diamond Forever Classic – 845 000 zł

W rankingu najdroższych torebek nie mogło zabraknąć Chanel. Model ten wykończony jest 334. diamentami osadzonymi w białym złocie. Charakterystyczny dla Chanel łańcuszek również wykonany jest ze złota. Na świecie istnieje 13 sztuk tego modelu. Torebka wykonana jest ze skóry aligatora.

Hermes Birkin Ginza tanaka – 6 200 000 zł

Tak, cena nie jest pomyłką, torebkę sprzedano za 6,2 miliona złotych! Skąd ta cena? Torebka wykonana jest z platyny, ozdobiona ponad dwoma tysiącami diamentów. Ozdoby mogą być również noszone jako biżuteria, np. bransoletka. W samym centrum torebki znajduje się ośmiokaratowy diament, który może służyć jako wisior.

The Mouawad’s 1001 Nights Diamond Purse – 14 000 000 zł

Na pierwszym miejscu znalazła się torebka w kształcie serca warta 14 milionów złotych! Została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Skąd ta cena? Torebka została wykonana z osiemastokaratowego złota, ponad pięciu tysięcy diamentów. Powstawała przez 4 miesiące. Stała si wizytówką domu jubilerskiego Mouawad, który działa od 1980 roku.

Najdroższe torebki świata robią wrażenie – jednak czy warte są swojej ceny? Jeśli tylko ktoś jest skłonny tyle za nie zapłacić, to odpowiedź jest raczej oczywista.

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *