Najlepsze filmy o modzie

Najlepsze filmy o modzie

Najlepsze filmy o modzie to zestawienie topowych produkcji. Chcesz być modelką? Marzy Ci się, by w przyszłości zostać projektantem mody, a może chcesz sprawdzić, jak pracują marki, domu mody albo jak wygląda przygotowanie pokazu na Fashion Week? Sprawdź nasze ulubione pozycje.

Najlepsze filmy o modzie

Nie ma osoby, która nie lubi oglądać filmów. Któż z nas nie marzył, by choć na moment stać się bohaterem ulubionej produkcji lub wejść w romantyczną relację z księciem z bajki? A może interesuje Cię temat mody w filmie? Lepiej trafić nie mogłaś. Poniżej wskażemy topowe produkcje, które są must have dla każdego, kto kocha świat fashion i tematykę lifestyle. Portal o modzie to również miejsce, w którym zainspirujesz się twórczo i rozwiniesz w kulturze filmu.

Diabeł ubiera się u Prady
Najlepsze filmy o modzie

pinterest.com

To zdecydowanie nasza pozycja nr 1. Jeśli jeszcze nie widziałeś tego filmu, pora nadrobić zaległości. Film opowiada historię amerykańskiej edycji Vogue’a. Kobieta, która nie ma nic wspólnego z tematem mody, trafia do świata high-fashion. Anne Hathaway w tej roli w filmie przechodzi spektakularną przemianę pod okiem redaktor naczelnej Mirandy – w tej roli Ikona Mody – Meryl Streep. Film opowiada o zdobywaniu najwyższego celu, przy ogromnej ilości poświęcenia, jaką jest pozycja dziennikarki w magazynie, który czytają miliony. Przepiękny, lekko ironiczny, zabawny i z cudownym przesłaniem.

Coco Before Chanel
Najlepsze filmy o modzie

pinterest.com

Ile razy oglądałeś pokaz modowy i zastanawiałaś się, w jaki sposób powstały kreacje i gdzie zrodził się pomysł? Czy przeszło Ci przez myśl, chociaż raz, jaki proces pokonali projektanci, krawcowe, potem modelki w trakcie przymiarek, by finalnie wylądować przed publicznością? Film skupia się na wielkie postaci Coco, zanim powstał dom mody Chanel. Zanim stała się wielką Ikoną Mody, dokonała rewolucji w kobiecym wyglądzie. Po raz pierwszy wystylizowała modelkę w spodniach, gorset i nie unikała pereł jako dodatków. I szczerze powiedziawszy – ledwo się utrzymywała z wykonanej pracy. Żeby dorobić, wykonywała projekty kapeluszy i pracowała w knajpach jako barmanka. Nie zabrakło w tej historii wątku miłosnego, ale o tym cichosza. W roli tytułowej Audrey Tautou. Polecamy!

modelka
Najlepsze filmy o modzie

pinterest.com

Trzecia pozycja na naszej liście to niełatwy film. Modelka obnaża poniekąd wyidealizowany, przekłamany obraz pracy w zawodzie i pokazuje to, co dotąd było głęboko skrywane. Fabularyzowana historia modelki, która wiąże się z fotografem. Jak się okazuje, związek odkrywa mroczne tajemnice pracy w środowisku modowym, który jest pełen mroku, nienawiści i smutku. Pomimo takiej recenzji warto zobaczyć ten film, by nie myśleć o świecie fashion w cukierkowym, wyidealizowanym świetle.

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *