Narciarska Słowacja (cz. 2)

Narty i Słowacja to wciąż dla wielu niezgłębiony temat, dlatego kontynuujemy naszą wycieczkę po tamtejszych ośrodkach narciarskich. Macie już swoich faworytów? Nie? Może po lekturze już się tacy na horyzoncie pojawią.

Najbliżej granicy z Polską znajduje się Veľká Rača. Wyjątkowością ośrodka jest to, że narciarze znajdą tu trasy zjazdowe wszystkich stopni trudności, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Oznakowane trasy zjazdowe i biegowe zapewniają doskonałe warunki podczas całego sezonu zimowego. Ogólna długość tras zjazdowych wynosi powyżej 14 km, są one regularnie odnawiane i utrzymywane na iście europejskim poziomie. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość płacenia w złotówkach.

W północno-zachodniej części Rudohoria, w pobliżu miasta Krompachy położony jest ośrodek Plejsy. Jego regularnie naśnieżane stoki to gwarancja optymalnych warunków do późnych miesięcy wiosennych. Sezon narciarski trwa tutaj około 123 dni w roku, a średnia grubość pokrywy śniegowej wynosi 80 cm. Ośrodek jest znakomitym miejscem dla dzieci, początkujących narciarzy, średnio jeżdżących i bardzo doświadczonych. Jedna trzecia tras przeznaczona jest dla początkujących narciarzy oraz dzieci, kolejna część – dla narciarzy średnio zaawansowanych, natomiast trzy trasy prezentują najwyższy stopień trudności. Długość tych ostatnich wynosi 4,8 km i z pewnością zadowolą one najbardziej ambitnych i wymagających amatorów białego szaleństwa. W ośrodku jest również specjalna trasa snowboardowa, ogrodzone lodowisko, a także ponad 15 km tras biegowych.

Ośrodek narciarski Tatrzańska Łomnica jest najwyżej położonym kurortem narciarskim na Słowacji. Duży, bezpłatny parking Ski in-Ski out umożliwia parkowanie tuż przy stoku narciarskim i „wskoczenia” w narty zaraz po wyjściu z auta. Wypożyczalnie i przechowalnie sprzętu narciarskiego bezpośrednio przy stacjach kolejek, szkoły narciarskie z profesjonalnymi instruktorami czy specjalny park dziecięcy Maxiland, w którym dzieci mogą korzystać z wygodnego ruchomego pasa do nauki jazdy – to kolejne niezbędne zalety komfortowego narciarskiego wypoczynku. Całodniowy skipass wiąże się z wydaniem średnio 22 euro.

Rodziny z dziećmi najprzyjemniej spędzają czas w okolicy Čučoriedki. Dzieci mogą tam szusować na naśnieżonych niebieskich trasach. Rodzice mogą w tym czasie odpocząć w barze a`pres ski, skąd mogą obserwować swoje pociechy zjeżdżające po szerokim stoku. Warto wspomnieć, że dzieci do 6 lat jeżdżą za darmo.

Miłośnicy ekstremalnych przeżyć doceniają najwyżej położoną i najbardziej stromą trasę narciarską na Słowacji, ale także inne atrakcje kurortu, jak jazda na sankach z Hrebienka (również nocna) czy snowscoot. Niezapomniany przejazd wiszącą kolejką linową na Łomnicki Szczyt, skąd rozciąga się widok na monumentalną panoramę całych Tatr oraz możliwość uchwycenia najpiękniejszych chwil podczas pełnej atrakcji nocy na „dachu Słowacji” to kolejne obowiązkowe punkty programu łowców wrażeń.

I jak? Miejsce już wybrane?

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *