Pomysły na handmade

Pomysły na handmade

Pomysły na handmade powstają w naszych głowach często. Pytanie, czy potrafimy je przełożyć na stronę praktyczną? W naszym artykule zainspirujemy Was dosłownie garścią rękodzieł. Tylko od Was zależy, które wykonacie i zastosujecie w swojej przestrzeni.

Pomysły na handmade

Nie zdajemy sobie sprawy, jak często rezygnujemy z tworzenia. Wyrzucamy zbędne rzeczy, nie poddając ich recyclingowi, kiedy mogłyby posłużyć jako wyposażenie naszego mieszkania czy element ozdobny. Wskazujemy i radzimy jak z niczego stworzyć coś, co zaskoczy Twoich gości i sprawi, że sama poczujesz się lepiej.

Stojak na kieliszki
Pomysły na handmade

pinterest.com

Pomysły na handmade nie biorą się znikąd. Wystarczy, że rozejrzysz się dookoła, następnie wpiszesz w wyszukiwarkę co zrobić z… i już na ekranie naszego monitora wyskakuje masa inspiracji. Na dobry początek stojak na wino. Jedyne czego potrzebujesz to stara deska, kawałek oryginalnie barwionego drewna i chęć do działania. Oczyść deskę papierem ściernym, następnie pomaluj ją farbą bezbarwną i wkręć po dwie grube śruby blisko siebie. Całość zawieś na sznurku i zamocuj na ścianie.

Świeczki w słoiku
Pomysły na handmade

pinterest.com

Znajdź dwa słoiki. Wielkość, którą wybierzesz, zależy od Ciebie. W starym garnku rozpuść wosk (najlepiej stare świeczki, niedopalone tealighty) do świeczki dodać aromatu – mam na myśli taki, który się rozpuszcza przy aromatoterapii. Naturalne barwniki do świeczek znajdziesz w internecie i kupisz je za grosze. Do roztopionego wosku koniecznie dodaj goździki, cynamon lub płatki migdałów. W końcu świeczka musi pachnąć. W słoiku ułóż swoje ulubione ozdoby – możesz je lekko podkleić. Wlej gorący, wcześniej przygotowany wosk i włóż knot. Knot możesz wykonać z bawełnianej nitki, którą koniecznie powinieneś zamoczyć w parafinie. Jeśli o tym zapomnisz, efekt nie będzie zadowalający, a knot szybko się wypali. Takie świeczki idealnie podkreślą Twój jesienny dom i sprawią, że odpoczniesz we własnym SPA.

Ozdobne obrusy
Pomysły na handmade

pinterest.com

Jeśli masz stary, nieatrakcyjny i mało reprezentatywny obrus – ozdób go. Wystarczy stempel, który kupisz za grosze i farba do tkanin. Możesz również spróbować wykonać sama taką farbę, ale to wyższy poziom ekspercki, za który w tym momencie się nie zabieramy. Stempel maczasz w ulubionym kolorze farby i odbijasz na obrusie. Wzory nie muszą być jednolite, możesz poeksperymentować. Efekt na pewno zaskoczy niejedną osobę, która Cię odwiedzi na niedzielną herbatkę.

kartki na każdą okazję
Pomysły na handmade

pinterest.com

Nic nie sprawi większej radości osobie, której ją wręczysz. Ręcznie wykonana kartka ma w sobie dużo pozytywnych emocji, a już na pewno oryginalności. Wykonaj ją z szarego pergaminu lub niepotrzebnych kartek bloku technicznego. Baw się kolorami, używaj włóczki, kolorowych markerów i brokatu. Twórz i kreuj ją skrupulatnie, a satysfakcja, jaką zyskasz i uśmiech na twarzy drugiej osoby będzie bezcenny.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *