Skarpetki złuszczające do stóp – czy to działa?

Jeżeli jeszcze nie próbowałaś tego świetnego pomysłu na domowy pedicure to najwyższy czas się przekonać, że to naprawdę działa. Skarpetki złuszczające do stóp są dostępne na półkach sklepów drogeryjnych, jak również aptek. Ceny wahają się od kilku do kilkudziesięciu złotych,   produkt jest przeznaczony do jednorazowego użytku. Składnikami aktywnymi są kwasy owocowe oraz mocznik i glikogen, skarpety mogą zawierać także inne składniki np. olejek lawendowy, witamina E, wyciągi roślinne, ekstrakty z miodu, opuncji, gruszki, winogron.

Skarpetki należy nałożyć na stopy, które są umyte i osuszone. Należy je trzymać nie dłużej niż zaleca producent. W zależności od marki maksymalny czas to 1 lub 2 godziny. Należy pamiętać o przestrzeganiu nieprzekraczania zalecanego czasu używania produktu, ponieważ zbyt długie trzymanie może okazać się nieprzyjemne w skutkach i skończyć się wizytą u lekarza lub podologa. Różne są opinie na ten temat, ale przeważające są takie, że nie należy stosować takiej kuracji częściej niż raz na miesiąc. Złuszczanie następuje dopiero po kilku dniach, najczęściej w 5 lub 6 dniu po zastosowaniu. Po zejściu zrogowaciałego naskórka należy nawilżać skórę kremem do stóp. Efekt jest naprawdę świetny!
Niestety, nie każda z nas może sięgnąć po ten ciekawy sposób na uzyskanie gładkich i ładnych stóp. Przeciwwskazaniem do stosowania skarpet jest ciąża, niedokrwistość, zespół Rey’a, skóra z otarciami lub pęknięciami oraz cienkie i wrażliwe paznokcie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *