Street Fashion w Polsce

Street Fashion w Polsce

Street Fashion w Polsce to zjawisko modowe, o którym słyszał już chyba niemalże każdy człowiek. Uliczne stylizacje zostają uwiecznione na fotografii, następnie wrzucane na bloga lub stronę WWW zyskują sporą oglądalność. Ludzie uwielbiają się inspirować, tworzyć i poznawać historie. O tym, gdzie w Polsce jest najmodniej i jakie miasto jest wzorem dla całego świata, dowiecie się z naszego artykułu.

Street Fashion w Polsce

Mogłoby się wydawać, że inspiracje street fashion w Polsce to już przeżytek. Kto z nas przegląda blogi i na ich podstawie tworzy unikatowe stylizacje? Otóż zdziwicie się, bo grono jest pokaźne. Wielu projektantów powołuje się na street, tworząc swoje kolekcje, wiele blogerek modowych to właśnie na ulicy wykonuje swoje sesje i wreszcie czy to nie ulica się największym centrum obserwacji dla kreatorów i designerów. Poznajcie najmodniejsze miejsca w Polsce.

Warszawa
Street Fashion w Polsce

pinterest.com

W Warszawie jest barwnie, kolorowo i mocno awangardowo. Dlaczego? To miasto nigdy nie śpi. To taki nasz mały Nowy Jork. Przez swoją anonimowość staje się atrakcyjnym miejsce pobytu dla osób chcących wyrazić swój styl. Każdego dnia w mieście spotkasz przynajmniej 2-3 osoby, które oczarują Cię stylem i sprawią, że zaczniesz myśleć – Jak to jest, że ona jest ubrana tak dobrze, a ja tak nie potrafię? Ile razy zdarzyło Ci się zapytać przechodnia o to, gdzie kupił kurtkę, bluzkę, torbę? Ile razy ukradkiem robiłaś zdjęcie i zastanawiałaś się jak to przełożyć na siebie? Warszawa daje szerokie możliwości. Tutaj jesień jest barwna, a ludzie nie boją się eksperymentów modowych.

kraków
Street Fashion w Polsce

pinterest.com

W Krakowie powstał pierwszy blog o tematyce Street Fashion. Prowadzi go Gabriela Francuz, która w niesamowicie skuteczny sposób wyłapuje perełki na ulicy. To dość zabawna sytuacja, kiedy krzyczysz za kimś, by się zatrzymał, bo chcesz mu zrobić zdjęcie i następnie opisać, w co jest ubrany i w gratisie opublikować to w sieci. Ludzie reagują różnie. Niektórzy są zawstydzeni, inni bardzo otwarci. Zdarzają się jednak i tacy, którzy odmawiają i krytykują. Co do Krakowa, jest on artystyczny i obłędnie niepoprawny, jeśli chodzi o modę. Jest zróżnicowana jak poziom natężenia smogu, ale zawsze zaskakuje bardziej na plus. To tutaj rozgrywane są największe bitwy na modę. W Galerii Krakowskiej – Przyłapani na modzie, w KSA – pokazy młodych projektantów, na ulicy – wolny wybieg. Jeśli szukasz modowych inspiracji w wielkim stylu, ale z nutką tajemnicy i historii – odwiedź Kraków.

Katowice
Street Fashion w Polsce

pinterest.comn-

To właśnie one zamykają nasze top 3 street fashion w Polsce. To miasto żyje coraz prężniej, szybciej i modniej. Z roku na rok zmienia się nastawienie Polaków do śląskiego ośrodka kultury. Powstaje coraz więcej oldschoolowych miejsc, ludzie chętnie prezentują swój unikatowy styl i nikt nikogo nie bije. W Katowicach osadzają się młodzi, kreatywni projektanci. To również tutaj powstaje coraz więcej szwalni, domów mody czy pokazów. Na ulicy spotkasz klasykę w najprostszej postaci i za to właśnie kochamy to miasto.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *