Stylowe biuro

Stylowe biuro

Stylowe biuro to propozycja artykułu dla kobiet i mężczyzn, którzy pracują przed komputerem w pomieszczeniu, które jest ich drugim domem. W końcu spędzając 8-10 godzin w pracy powinno się zadbać o ty, by miejsce pracy było zaaranżowane i przyjemne. O naszych inspiracjach piszemy poniżej. Sprawdź.

Stylowe biuro w wersji domowej
Stylowe biuro

pinterest.com

Żyjemy w takich czasach, że wiele osób pracuje zdalnie ze swojego domu. Tworzymy w jednym pomieszczeniu biuro i odcinamy się od pozostałej części domu, chcąc mieć skupienie w pracy i spokój. O czym warto pamiętać, projektując swoje biuro w domu? Naczelna i podstawowa zasada, ma być przyjemnie, ale nie domowo – w wersji zbyt dopasowanej łatwiej będzie unikać pracy, rozkojarzać się, robić ciągłe przerwy i planować czas na drzemkę. Jaki jest złoty środek? Wybierz pokój, który ma dostęp do dużej ilości światła i okien. Usuń z pomieszczenie zbędne gadżety i ogranicz się do minimum. Białe biurko, drewniane akcesoria i dużo zieleni. Rośliny wpływają korzystnie na proces naszego oddychania, a kolor zielony daje ukojenie zmęczonym oczom. W rogu komputera postaw ramkę z ulubionym zdjęciem, które da Ci motywację do sprawnej pracy. Nie zapomnij o koniecznym wyposażeniu – notes, długopisy, dziurkacz, zszywacz, lampka, sticky-note do zapisywania przypomnień i potrzebna lektura (książki, czasopisma). Dbaj o strefę porządku i skupiaj się przy pomocy odpowiedniej, ulubionej muzyki.

Biuro w korporacji
Stylowe biuro

pinterest.com

Nie każde biuro da Ci możliwość radykalnych zmian. Zastanów się w takim razie, jak je ubogacić nie ingerując w kolory ścian, czy struktury mebli. Na pierwszy plan mogą wjechać kwiaty. Poza doniczkowymi zielonymi zadbaj o to, by co jakiś czas kupić świeże, cięte. Nic tak nie poprawi Ci humoru, jak piękny zapach i wygląda róż, tulipanów czy słoneczników. Pamiętaj o tym, że to Twoja przestrzeń i musisz się w niej czuć dobrze. Obrazy, ramki ze zdjęciami, coś, co mobilizuje Cię do sprawnej pracy, jakiś talizman – to również powinno znaleźć się w obrębie Twojego biurka. Zawsze możesz wybrać swoją ulubioną lampkę czy poduszkę na fotel. Bardzo ważne jest to, byś w swojej przestrzeni czuła się komfortowo. Wtedy i Twoja praca będzie efektywniejsza. Szukaj rozwiązań, inspiruj się modnymi akcesoriami, konsultuj je ze swoim szefem i twórz swoją przestrzeń.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *