Capri – daj sobie odrobinę luksusu

Morze Tyrreńskie. Zatoka Neapolitańska. Tak – po raz kolejny wracamy w te malownicze rejony włoskiego wybrzeża. Poprzednio zachwalaliśmy wyspę Ischia, a dziś pragniemy, byście zażyli odrobinę (choć w przypadku tego miejsca to słowo wydaje się mało stosowne) luksusu. Co powiecie na wyprawę na Capri?

W odróżnieniu od pozostałych wysp Morza Tyrreńskiego, Capri nie ma pochodzenia wulkanicznego, lecz krasowe. Dlatego też, na dosyć górzystej Capri, w większości znajdziemy wapienne skały. Wśród nich ukryte są małe (i te większe) hotele, pełne uroku kamieniczki i spacerowe trakty. Jest tam po prostu pięknie!

(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

Luksus na Capri to nie pierwszyzna!

To prawda. Obfitość wszystkiego na tej wyspie nie rozpoczęła się niedawno. Więcej – tradycja ta sięga czasów starożytnych. Cesarz Tyberiusz w początkach naszej ery wybudował na wyspie Capri 12 luksusowych willi, w których chętnie odpoczywał, a następnie osiadł na stałe. Według Tacyta i Swetoniusza, wille Tyberiusza stały się miejscem, w którym odbywano niekończące się orgie, mające umilić cesarzowi ostatnie lata rządów. Jedną z takich willi, jest słynna Villa Jovis położona na Monte Tiberio. Czy coś zostało jeszcze z tamtych czasów? Dowiecie się na miejscu 🙂

(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

Swoim położeniem, krajobrazem, lazurową wodą i świetną kuchnią wyspa przyciąga turystów z całego świata. Oczywiście najwięcej jest tych, których zasobność portfela sięga dużo wyżej niż średnia krajowa. Na tle błękitnego morza i nierzadko bezchmurnego nieba przepięknie prezentuje się jasna zabudowa, skrząca się w promieniach słońca całą paletą barw. Budynki otoczone są przez soczystą, śródziemnomorską zieleń, a zbocze wyspy tworzą skaliste klify (miejscami naprawdę wyglądające naprawdę złowieszczo i urzekająco zarazem).

(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

Wyspa sama w sobie do największych nie należy – obwód to nieco ponad 15 kilometrów, dlatego warto wybrać na kilkugodzinny spacer, by napawać się i cieszyć duszę niezapomnianymi widokami. Miejscami strome klify wyglądają naprawdę groźnie. Mamy tu więc jednocześnie nisko położone plaże z łagodnym zejściem do wody, urokliwie położone miasteczko oraz skaliste, strome zbocza z niewielkimi zatoczkami, do których można dopłyną wyłącznie łodzią lub motorówką. Może zabrzmi to banalnie, ale naprawdę każdy tam coś dla siebie. Wielką atrakcją Capri są tajemnicze groty: Grota Lazurowa (Grotta Azzura), Grota Biała (Grotta Bianca) czy Grota Meravigliosa. Dla poszukujących aktywnego wypoczynku proponujemy wyprawę na Monte Solaro, skąd rozciągają się przepiękne panoramy na południowe Włochy – Apeniny, dostrzec można także Wezuwiusza, Neapol i Sorrento, doskonale widać także wyspę Ischia.

(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

Jako, że to poniedziałek, to nie będziemy katować Was przytłaczającą ilością tekstu, makaronu na uszy (oczy) nawijać nie będziemy. Rozsiądźcie się wygodnie i podziwiajcie. Pielęgnujcie w sobie pragnienie wyjazdu. WARTO! Jeśli nie na cały urlop (ceny robią swoje), to chociaż na 2-3 dni – nie pożałujecie!

(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

Idylliczne piękno potrafi mieć czasem także takie oblicze… Zajrzyjcie tutaj.

#RozbudzamyPodróżniczeMarzenia

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *