Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88
Co znaczy być dobrze ubraną

Co znaczy być dobrze ubraną?

Co znaczy być dobrze ubraną? Przede wszystkim ubierać się odpowiednio do proporcji sylwetki, eksponując swoje atuty, a ukrywając ewentualne wady. W dzisiejszych czasach rządzi przepych – nasze szafy pękają w szwach, a my nie mamy się w co ubrać. Kluczem do sukcesu jest umiar i własny styl. Powinnyśmy zostawić wyłącznie te ubrania, w których czujemy się pięknie i komfortowo.

Co znaczy być dobrze ubraną?

Jak mawiała Coco Chanel: Być dobrze ubranym, to piękna forma bycia uprzejmym. Nie powinnyśmy o tym zapominać w dzisiejszych czasach. Niekiedy nie przywiązujemy uwagi do wyglądu, a to na niego zwracają uwagę ludzie, gdy widzą nas po raz pierwszy. Strój jest odbiciem naszej osobowości, manifestacją. Trendów jest mnóstwo, nie musimy za nimi ślepo podążać, a wybrać coś, co pasuje do nas.

Strój dopasowany do okazji
Co znaczy być dobrze ubraną

Pinterest

Pierwszą zasadą jest dopasowanie stroju do okazji, pory roku oraz pory dnia. Niezwykle ważna jest umiejętność wpasowania się w sytuacje. Nie założymy przecież mini na spotkanie zawodowe ani jeansów do teatru. To bardzo istotne, by tę umiejętność posiadać lub ją wypracować. Jest to ściśle związane z etykietą ubioru. Warto kupić lub samodzielnie stworzyć poradnik bądź listę ze zbiorem zasad dotyczących tego, jak, gdzie i kiedy należy się ubrać. W poradniku „Dress code dla kobiet” autorstwa dr Ireny Kamińskiej-Radomskiej oraz Agaty Tanter przeczytamy, że kobieta wygląda atrakcyjnie jedynie wtedy, że wygląda skromnie. Choć wydaje się, ze to konserwatywne podejście, jest w tym sporo racji. Kobieta, która jest pewna siebie i zna swoją wartość, nie potrzebuje podawać wszystkiego na tacy.

Ubrania dopasowane do sylwetki

Kolejnym ważnym czynnikiem jest dopasowanie ubrań do swojego typu sylwetki. Istotna jest konsekwencja i świadomość swojego ciała. Trzeba skupić się na wydobyciu wszystkich zalet. Dla każdej kobiety znajdzie się coś, co powinna nosić, a czego powinna unikać. Jeśli masz zgrabne nogi, powinnaś je pokazywać, jeśli nie – być może masz smukłą szyję, piękny biust czy kształtną pupę? Warto to podkreślić. Pamiętaj, by robić to w sposób naturalny, a nie nachalny. Odszukaj swoje ulubione kolory, sprawdź, czy rozświetlają Twoją cerę, a może wręcz przeciwnie – sprawiają, że wygląda na zmęczoną? Czasem trzeba rezygnować nawet z rzeczy, które lubimy, ale wyłącznie na naszą korzyść. Kobieta powinna się ubierać, a nie przebierać. Niektóre dziwaczne kreacje przystoją jedynie gwiazdom, dla których to ich własny styl. Nikogo nie szokuje Lady Gaga w sukience z mięsa, ale Ty zapewne zszokowałabyś wszystkich wychodząc tak na ulicę.

Ikony stylu w Polsce na świecie
Co znaczy być dobrze ubraną

Pinterest

Istnieje kilka kobiet, o których mówi się, że zawsze są dobrze ubrane. Do ich grona z pewnością należy Tilda Swinton. Jej styl jest nieco ekstrawagancki, ale zawsze perfekcyjnie dopasowany do sylwetki i osobowości. Ikoną mody jest również Rihanna, która potrafi łączyć ze sobą – z pozoru – niepasujące do siebie części garderoby. Na wyróżnienie zasługuje także Julianne Moore, która zawsze jest piękna, elegancka i minimalistyczna. Składnikiem stylu Kate Moss jest czerń i biel. Wystarczy na nią popatrzeć, by wiedzieć, że to wychodzi jej na dobre. W Polsce ikonami stylu są Helena Norowicz – modelka powyżej 80. roku życia, która jest uosobieniem klasy i piękna, Monika Brodka, której styl znajduje odzwierciedlenie w twórczości (i na odwrót), Maja Ostaszewska – synonim klasy i elegancji czy Magdalena Cielecka ceniąca prostotę.

Mamy nadzieję, że już teraz wiesz, co znaczy być dobrze ubraną.

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *