Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88
Co zrobić z trudną cerą?

Co zrobić z trudną cerą?

Co zrobić z trudną cerą? Jakie zastosować rozwiązanie? Sprawdźcie nasze rozwiązania i poprawcie jakość swojej skóry. Nie bójcie się eksperymentów z naturalnymi środkami, ale zachowajcie przy tym zdrowy rozsądek.

Co zrobić z trudną cerą?
Co zrobić z trudną cerą?

pinterest.com

Kto z nas nie przechodził przez problemy z cerą. Przesuszona, zmęczona twarz, która wymaga natychmiastowego nawilżenia. Cera tłusta, która w ciągu dnia wygląda jak oblana olejem, a chusteczki zbierające pot nie pomagają. Trądzik, wągry, kurzajki… Wymieniać można bez końca. Istotne jest to, by w momencie stwierdzenia problemu, móc sobie szybko pomóc. Przede wszystkim powinnaś wiedzieć, jaki masz rodzaj skóry, to na wstępie pomaga w znalezieniu rozwiązania. Po drugie warto wiedzieć jakie kosmetyki dotychczas szkodziły, po trzecie trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki budżet chcesz na to przeznaczyć. Kolejne kroki już za moment… Jedno jest pewne – unikaj mitów o pielęgnacji twarzy.

Cera zmęczona
Co zrobić z trudną cerą?

pinterest.com

Jeśli Twoja skóra jest ziemista, pomarszczona i sprawia wrażenie niedotlenionej to znak, że przebywasz w miejscu, w którym szaleje smog i mnóstwo zanieczyszczeń. Skóra woła o pomoc, przesusza się, jest wyraźnie osłabiona, a pod oczami robią się wory. Dodatkowo negatywnie działająca klimatyzacja i efekt mamy gotowy raz, dwa. Rozwiązaniem będzie tonik oczyszczający albo peeling gruboziarnisty. Następnie zastosuj serum na dzień i zabezpiecz się kremem z dużą ilością witaminy C. Nawilżaj swoją twarz za każdym razem, gdy poczujesz, że robi się sucha.

Cera naczynkowa
Co zrobić z trudną cerą?

pinterest.com

Taka cera jest narażona tak naprawdę na wszystko i reaguje również na wszystko, więc musisz być ostrożna. Jedyne czego potrzebuje cera naczynkowa to nawilżenie i to nie byle jakie. Przy cerze naczynkowej ratują Cię tylko produkty naturalne. Sięgaj po porady w aptece, sklepie zielarskim lub drogerii, w której znajdziesz kremy bezparabenowe i bez alkoholu w składzie. Podkład również musisz używać leczniczy, a twarz przemywaj jedynie szarym mydłem. Toniki mogą znacznie podrażnić twarz, a wtedy nie trudno o rumień.

Cera trądzikowa

Skóra tłusta, trądzikowa nie może być nadmiernie przesuszana. Błędem jest stosowanie kosmetyków, które mają właściwości wysuszające. Stosuj lekki krem nawilżający, a raz na tydzień stosuj peeling złuszczający. Uważaj jednak by nie podrażnić twarzy i nie złuszczyć krostek, rób to umiejętnie, a osiągniesz zamierzony efekt. Stosuj kosmetyki antybakteryjne, nie dokładaj makijażu na poranioną twarz. Nie ma nic gorszego. Zadajesz jej i sobie ból, bo to naprawdę nie wygląda lepiej, od tego, co masz na twarzy.

Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz jak dbać o swoją skórę, skonsultuj się z dermatologiem, kosmetyczką lub konsultantem dobrej drogerii. Nie radź się w sieciówkach kosmetycznych. Śmiem twierdzić, że osoby, które tam pracują, nie mają odpowiednich szkoleń. Uważaj na twarz. Ona jest Twoją wizytówką.

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *