Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88

Czy warto kupić skórzane buty?

Zastanawiasz się nad tym, czy warto kupić skórzane buty? Choć są niezwykle wygodne i wytrzymałe, przeważnie są dużo droższe od swoich ekologicznych odpowiedników. Jeśli masz wątpliwości czy skórzane buty posłużą Ci lata i nie chcesz rujnować budżetu, pomożemy Ci podjąć decyzję. Przedstawiamy wady i zalety skórzanych butów.

Skóra – wytrzymały materiał

czy warto kupić skórzane butySkóra jest jednym z najszlachetniejszych materiałów. Przede wszystkim jest lepsza jakościowo od „eko skóry” i dużo bardziej wytrzymała. Stąd też wyższa cena skórzanych wyrobów. W internecie – głównie na forach – możemy znaleźć szereg wypowiedzi świadczące o tym, że potencjalni nabywcy mają wątpliwości co do trwałości wyrobów z naturalnej skóry.

Skórzane buty – na co zwracać uwagę?

Jeśli mamy w planach zakup skórzanych butów w pierwszej kolejności musimy zwrócić uwagę na to, z jakiego rodzaju skóry są wykonane. Skóra nie może być ani wiotka, ani zbyt sztywna, dzięki temu dłużej buty zachowają swój kształt, a tym samym dłużej będą wyglądać dobrze.

 

Skórzane buty potrzebują także odpowiedniej pielęgnacji – o ile obcas się zużywa, o tyle odpowiednio zabezpieczone buty mogą wyglądać z wiekiem coraz lepiej. Zapytajmy o odpowiednie produkty do danego typu skóry.

Zwróć uwagę także na łączenie podeszwy z cholewką – lepszym wyborem będą buty skórzane, w których zastosowano szycie, a nie łączenie przy pomocy kleju.

Czy taniej znaczy drożej?

Czy warto kupić skórzane butyNie jest powszechnie wiadomym, że tańsze marki wykorzystują skórę wtórną powstałą ze zmielonych odpadów skór naturalnych. Skóra traci naturalną strukturę włókien, a tym samym swoje właściwości. To dlatego na skórzanych butach nie warto oszczędzać. Jeśli zdecydujemy się na buty ze skóry wtórnej, nie posłużą nam one przez lata i szybko będą wyglądały po prostu brzydko. Chcąc zaoszczędzić, polujmy na okazje, wyprzedaże w wysokiej jakości sklepach obuwniczych, a nie wybierać tańsze zamienniki.

Czy warto kupić skórzane buty – wady i zalety

Przede wszystkim, skórzane buty charakteryzują się dużo większą żywotnością. Kolejną zaletą jest fakt, że buty skórzane są lepiej zaprojektowane. Wysokiej jakości buty są dopracowane w każdym calu i to jest widoczne. Tańsze zamienniki często mają widoczny klej, niedopracowane szycie, brzydkie sznurówki. Nie zdarza się to w skórzanych butach wysokiej jakości. Producenci dbają o swoją wieloletnią renomę i dlatego warto wybierać miejsca, w których stawia się na ręczne szycie i oryginalny design.

Jedyną wadą skórzanych butów jest ich cena. Dla niektórych może być to kwestia nie do przeskoczenia. Fakt, jest to jednorazowy spory wydatek, jednak weź pod uwagę fakt, że buty skórzane posłużą Ci lata. Nie musisz już co sezon kupować nowych butów. Dzieląc koszt na kilka lat, buty skórzane to naprawdę świetna inwestycja.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *