Jak zostać blogerką modową

Jak zostać blogerką modową?

Jak zostać blogerką modową? Bądź modna w sieci i nie przegap okazji, by zaistnieć w świecie trendsetterów. Poznaj tajniki pracy w Internecie i zyskuj followersów.

Od czegoś trzeba zacząć

Jak zostać blogerką modową?Każda początkująca blogerka zadaje sobie pytanie, co zrobić, by zaistnieć w sieci. Rozwiązań jest wiele, a to, co jest najważniejsze, to sumienna i ciężka praca, pełna wyrzeczeń i poświęcenia. Pamiętaj, że tylko w ten sposób jesteś w stanie osiągnąć to, co najlepsze. Maffashion nie uzyskała statusu najlepszej blogerki w Polsce bez ciężkiej pracy. Na początku musisz sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie: „Jaki jest mój cel?” Zrób checklistę, wypisz wszystkie za i przeciw, wyeliminuj słabe punkty i pomyśl o czymś, czego do tej pory nie stworzył nikt. Pomysł i realizacja – to najważniejsze. Musisz zainteresować czytelnika, który po trafieniu na Twojego bloga, pozostanie i poleci Ciebie dalej. Kiedy stworzysz pomysł, zapiszesz swoje zadania, przejdź do kolejnego punktu.

Bądź modna w sieci z własnym blogiem

Jak zostać blogerką modową?To numer jeden. Bez tego ani rusz, więc do dzieła. Załóż swój blog, pamiętaj o tym, że nazwa, którą wybierasz już na wstępie, jest Twoją marką. Nie popełniaj błędu, który będzie się za Tobą ciągnął przez całą Twoją karierę. Masz nazwę – załóż domenę. Proponuję Ci rozwiązanie platformy wordpress. W tym momencie to najbardziej profesjonalny i dobrze kojarzony serwis blogerów. Jeśli masz fundusze, zainwestuj w domenę z końcówką pl, to zawsze wygląda bardziej profesjonalnie. Pomyśl nad swoją grafiką, layoutem i tekstem, który dołączysz do swoich stylizacji. Tekst musi mieć przekaz i odpowiednią ilość znaków. Zalecana to ok. 2 tys. ze zdjęciami. Jeśli nie masz o czym pisać, dodaj więcej grafik, filmów i animacji. Przyciągaj uwagę odbiorcy istotnymi elementami. Unikaj powieleń. Wpisy dodawaj regularnie, ale nie zabijaj czytelnika ich nadmiarem. Pisz ciekawie, inspiruj się, odkrywaj, poznawaj sama. Bądź w stałej relacji ze swoimi odbiorcami, bo to priorytet w blogosferze.

Połącz konto z Instagramem i Facebookiem

Jak zostać blogerką modową?Dziś to konieczność. Nie wyobrażam sobie blogerki, która ogranicza się tylko do swojej strony www. Promowanie w social media planuj rozważnie i staraj się robić to regularnie. Używaj w swoich wpisach hashtagów, ale nie za dużo. Przesyt nie działa już dobrze, a IG ucina zasięgi posta. Używaj emotikonek, które zdecydowanie lepiej obrazują to, co chcesz przekazać. Twórz sesje live, opowiadaj o swoich stylizacjach i o tym, co robisz – ludzie tego potrzebują. Im bardziej przemyślane będą twoje inspiracje, tym większy osiągniesz sukces, a dla obserwujących będziesz wyrocznią.

Snapchat

Coraz bardziej popularne narzędzie w promowaniu aktualnie wykonywanej pracy. Jesteś na sesji zdjęciowej, opowiedz o tym ludziom. Wybierasz kosmetyki, podziel się swoimi przemyśleniami. Wszystko, o czym opowiadasz ma sens, bo buduje to dobrą markę, a sama pozostajesz w stałym kontakcie z odbiorcami.

Pinterest i inne modowe inspiracje

Jak zostać blogerką modową?To najlepsze źródło inspiracji w internecie. Znajdziesz tam dosłownie wszystko. Korzystaj z  zasobów serwisu i dziel się swoimi fotografiami. Budowanie relacji w tym serwisie to podstawa. Jak zostać blogerką modową? Daj się zauważyć i bądź modna w sieci.

Jak zostać blogerką modową wychodząc do ludzi?

Kontakt nie może ograniczać się do cyberprzestrzenii. Spotykaj się z ludźmi, udzielaj się w mediach, telewizji, nawiązuj relacje z influencerami. Im więcej, tym lepiej. Jeśli spełnisz te podstawowe zadania, wejdziesz w świat mody, a kto wie, może za kilka lat staniesz się Ikoną Mody.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *