Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88
Damskie kapelusze

Damskie kapelusze

Damskie kapelusze to podręcznikowy przewodnik po rodzajach kapeluszy. Wskazujemy typy, sugerujemy modowe topy i inspirujemy do wyboru swoich własnych. Przeczytaj się i przekonaj, który pasuje do Ciebie najlepiej.

jak nosić damskie kapelusze?
Damskie kapelusze

pinterest.com

Kapelusz warto połączyć z długimi płaszczami, koniecznie w fasonie oversize. Wybieraj te szlafrokowe, dwurzędowe, jak i sam trencz. To połączenie charakteryzuje się nowojorskim, mocno nowatorskim stylem. Każda stylizacja oparta na płaszczu i kapeluszu, przy zachowaniu różnorodnej kolorystyki sprawi, że będziesz wyglądać znakomicie. Poniżej znajdziesz typologię kapeluszy i dowiesz się na ich temat nieco więcej.

Cylinder

To kapelusz wysoki i twardy w konstrukcji w kształcie walca, charakteryzujący się szerokim rondem. Kojarzą się z jazdą konną i eleganckim oxfordzkim stylem. Kiedy założyć cylinder? Z pewnością do kreacji wieczornych. Jeśli masz zamiar zyskać awangardy, uzupełnij swoją nocną stylizację o taki kapelusz. Nie zapomnij o płaszczu i upiętych włosach.

Fedora

Kapelusz wykonany z filcu, miękki i elastyczny w ułożeniu. Możemy go ugniatać na kilka sposobów, tworząc przy tym oryginalny wygląd. To kapelusz, który kojarzy się z modą męską, co nie oznacza, że nie nadaje się dla płci pięknej. Charakteryzuje się płaskim rondem i łatwą w formowaniu górą. Taki kapelusz połącz ze skórą lub kożuchem.

Panama

Skonstruowany z liści palmowych w gęstym splocie. Połączysz go z jeansową kurtką, spodniami palazzo i topem. Unikaj łączenia go z kożuchem i płaszczem, możesz wyglądać jak kobieta na roli, a tego chyba chcemy uniknąć.

Boater

Słomiany kapelusz z płaską górą, zawierający najczęściej wstęgę wokół podstawy. To kapelusz wielkiej Ikony – Coco Chanel. Kojarzony jest z plaźa i wypoczynkiem, Ma funkcję ochroną przed słońcem. Komponuj go w takim razie tylko ze strojem kąpielowym.

Trilby

Mniejsza wersja Fedory, która ma krótszy tył i dłuższy przód. Taki kapelusz jest synonimem mroku i tajemnicy. Idealnie podkreśli Twój silny charakter. Stylizacja, która będzie do niego pasować to glam, więc czarny płaszcz, lakierowane spodnie i długi kardigan.

Blogosfera z kapeluszem
Damskie kapelusze

pinterest.com

Instagram, Facebook i blogi trendsetterów aż kipią od takich stylizacji. Kapelusz jest absolutnym must have sezonu jesiennego. Czapki odchodzą do lamusa, a ich miejsca zajmują zgrabne kapelusze. Największą furorę wśród kapeluszy zdobywają te, które zostały wykonane z wełny. Modne kolory w tym sezonie to czerwony, szary, zielony, camelowy i czarny.

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *