domowe spa

Domowe SPA

Domowe Spa to coś, na co powinnaś sobie pozwolić w swój wolny dzień. Zaplanuj go tak, by nikt Ci nie przeszkadzał, skorzystaj z naszych porad i ciesz się chwilą relaksu tylko dla siebie.

Domowe SPA w Twojej przestrzeni

domowe spa

Każda kobieta zasługuje na chwilę relaksu. Nie możesz, więc odmówić sobie przyjemności tylko dla siebie. Wyłącz komórkę, wyślij męża z dziećmi do kina, a drzwi zarygluj na pięć spustów. Stwórz sobie przestrzeń, w której będziesz poza wszystkimi. Włącz spokojną muzykę, przygotuj swoje ulubione kosmetyki i koniecznie zaparz ulubioną herbatę. Polecamy białą, zieloną i czarną z dodatkiem amarantusa. Połóż się wygodnie na kanapie, zamknij oczy i staraj się przez moment nie myśleć o niczym. Następnie przygotuj ciepłą kąpiel, koniecznie z solą morską o Twoim ulubionym zapachu. Zapal świeczki, nasyp płatki kwiatów i korzystaj.

Kąpielowe wyzwanie

domowe spa

Woda w wannie musi mieć odpowiednią temperaturę. O ile w sezonie jesiennym bywamy zwolennikami bardzo gorącej, o tyle nie jest to bezpieczne, ani też nie wpływa na poziom Twojego relaksu. W gorącej wodzie już po chwili robi się słabo, skóra szybciej staje się miękka, a strefa komfortu zamienia się w krótką chwilę zapomnienia. Jeśli chcesz, by Twoja skóra była nawilżona i w odpowiedni sposób odżywiona zastosuj olejek aromatyczny. Jeśli czujesz się zmęczona, a Twoja skóra jest podrażniona, zastosuj sól morską – polecamy taką o zapachu róży lub pomarańczy. Taki zestaw możesz połączyć z płynem do kąpieli o jakimś wyraźnym aromacie. Taki mix sprawi, że poczujesz się wyjątkowo.

Świece, kwiaty, ulubiona herbata

domowe spaTo ważne byś w swojej przestrzeni miała coś, co sprawi, że poczujesz się jeszcze bardziej wyjątkowo. Najlepszym rozwiązaniem są świece, szczególnie takie, które mają właściwości przeznaczone do masażu. Ostudzony wosk, po kąpieli, można wsmarować w swoje ciało, przez co stanie się bardziej nawilżone i odprężone. Pamiętaj, by zabrać ze sobą swoją ulubioną herbatę. Sprawi, że poczujesz się jeszcze lepiej.

Peelingi, maski, oleje i balsamy

domowe spaPeeling powinno się stosować każdego dnia, szczególnie wtedy, kiedy Twoja twarz wymaga szczególnej dbałości. Pamiętaj jednak, że skóra twarzy jest różnorodna i każda wymaga innej ochrony i pielęgnacji. Po oczyszczeniu twarzy peelingiem zadbaj o to, by by nałożyć odpowiednią maskę. Twoje ciało również wymaga ukojenia po kąpieli. Zastosuj balsam, by nawilżyć całe swoje ciało, olejkiem wymasuj swoje skronie, a na włosy nałóż odpowiednia odżywkę. Być może w Twojej głowie pojawiła się myśl: „O Boże, ile tego…” Powiem tak, raz, a konkretnie, jeśli masz na to okazję. Korzystaj z uroku wolnego mieszkania, braku pośpiechu i zadbaj o każdy, najmniejszy szczegół. Bądź dla siebie i z sobą tak długo, jak tego potrzebujesz. Twoje domowe SPA, to twój czas. Wykorzystaj go w pełni.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *