Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88
wszystko o poszetkach

Wszystko o poszetkach

Wszystko o poszetkach w naszym artykule dla mężczyzn. Ta ozdobna chusteczka, jest umieszczana w kieszonce marynarki i często jest symbolem wielkiej elegancji i klasy. Dla wielu mężczyzn temat nieistotny, co jest błędem. W naszym artykule uczymy jak nosić poszetkę, jaki kolor wybrać i co zrobić, by nadała odpowiedniego szyku.

Wszystko o poszetkach
wszystko o poszetkach

pinterest.com

Poszetki odeszły w zapomnienie i nie ma ich w naszej kulturze. Mężczyznom ciężko się przekonać do tego dodatku, często podkreślając wygórowaną cenę i zobowiązanie wobec eleganckiego looku. Poszetki coraz częściej są traktowane jako część luźnego outfitu. Często kompletowane z marynarką, bez krawata, z udziałem chinosów, a nawet jeansów, bez obowiązku noszenia garnituru. Prawdą jednak jest to, że w ofercie sklepów nie mamy tanich wersji poszetek, a o taką w przystępnej cenie niełatwo. Niech to jednak Was nie odtrąca, drodzy Panowie. Tak samo, jak warto dbać o swoją urodę, dobierane perfumy, tak samo warto pozwolić sobie na ekskluzywny dodatek w postaci poszetki. Zacznijmy jednak od samego początku – czym właściwie jest poszetka? To ozdobna chusteczka trzymana w przedniej, kieszonce marynarki, na wysokości piersi, w taki sposób, że jej przednia część będzie wystawać. Pamiętaj, że nie jest to chusteczka do wycierania potu, czy chusteczka higieniczna do nosa. Użycie poszetki w taki sposób to wielki nietakt. Wszystko o poszetkach gwoli ścisłości wstępem.

Materiał i jakość

Poszetki w większości są kwadratowe. Najwyższej jakości poszetki produkuje się z jedwabiu, istnieje jednak problem z ułożeniem takiej poszetki. Ciężko utworzyć z niej formę, a kiedy nam się już uda, na długo w swojej formie nie zostaje. Kolejne na liście są poszetki lniane. W dotyku len jest szorstki i ma matową fakturę. Lniana poszetka świetnie się układa, ale widoczne na niej zagięcia powinieneś przed każdą zmianą formy przeprasować. Mniej popularne poszetki z bawełny nie polecamy, gdyż szybko się mną i mogą być mało wygodne w formowaniu.

Wzory
wszystko o poszetkach

pinterest.com

Każda poszetka ma swój określony design. Pamiętaj o tym, że najbardziej uniwersalne są poszetki jednokolorowe. W tym wypadku sprawdzi się butelkowa zieleń, granatowy, kolor wina i odcienie błękitu. Te topowe kolor jesieni z pewnością przypadną każdemu do gustu. Bardziej ekstrawaganckie polecam odważnym Panom, którzy cenią sobie swój indywidualizm. Nic lepiej nie podkreśli Twojej stylizacji jak oryginalna poszetka. Możesz wtedy zrezygnować z krawata lub muszki. Pamiętaj, że poszetkę możesz nosić z marynarką na luzie lub elegancko, lub całym garniturem.

Użytkowanie i cena
wszystko o poszetkach

pinterest.com

Ceny za poszetki wahają się pomiędzy 70-90 zł. Znajdziesz i takie, za które dasz ok. 40, 50, ale nie warto, mówię całkowicie szczerze. Lepiej wybrać taką, która jest z pewnego źródła. W tym wypadku polecam Ci poszetki marki Vistula, Lancerto czy Wólczanka. Jeśli myślisz, że w naszym artykule znajdziesz porady na układanie poszetki, grubo się mylisz, możemy jedynie Cię zainspirować, zachęcając do eksperymentowania. Tak naprawdę warto byś ułożył taki wzór, jaki Ci przypadnie do gustu i jaki stworzy się w Twojej wyobraźni. Baw się tematem i stań się Ikoną Mody w męskim wydaniu. Powodzenia.

 

 

 

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *