Gwiazdorskie wakacje na Mykonos

Każdemu z nas czasem marzy się leniwy urlop. Nie jakieś wielkie wyprawy trekkingowe i zdobywanie kolejnych szczytów. Czasem trzeba pozwolić adrenalinie utrzymać się na jednym poziomie choć przez kilka chwil. Tylko słodkie „nicnierobienie”, dobre drinki, lazurowe morze i sporo wolnego czasu na sielskie spacery. Wszystko po to, by zebrać siły na kolejną imprezową noc. Jeśli takie macie plany, to musicie wybrać się na Mykonos!

Jako, że to kolejna niedziela, to będziemy głównie operować obrazem. Nie można jednak nic nie powiedzieć, prawda?

Bajeczne Mykonos

Mówi się, że to rajska wyspa. Czy to prawda? Sprawdzicie na miejscu 🙂 Jej granitowe pochodzenie i skalisty krajobraz wspaniale kontrastuje z turkusowym morzem, który okala tę perełkę greckich Cyklad. Nie ma tam zbyt wielu mieszkańców, a większość rezyduje w stolicy, która – a jakże! – także Mykonos się zowie. Część z nich sennie wije się labiryntem wąskich uliczek, wśród białych zabudowań, czekając aż słońce skończy swoją wędrówkę. Bo życie głównie toczy się tam w godzinach nocnych. Tętni ono z pełną mocą. Wybucha radością imprezowiczów, którzy tłumnie wypełniają kluby i tawerny, wychodząc też na plaże, chodniki i ulice zamieniają się scenę najlepszej zabawy. Mykonos nocą zmienia się nie do poznania!

(fot. pixabay.com)

(fot. pixabay.com)

Za dnia też jest tam, co robić. Mykonos żyje własnym życiem, więc śniadanie w południe nikogo tam nie dziwi. A potem? Sporty wodne, lokalne ślady historii, zabytki i malownicze zakątki – każdy znajdzie coś dla siebie. Szczególną popularnością cieszą się małe zatoczki, gdzie wśród skał raz po raz przesiadują zakochani. Po południu pozytywnie nastroi Was wizyta w maleńkiej kawiarni, gdzie możecie oddać się błogiemu lenistwu przy szumie fal oraz aromacie świeżo zmielonej kawy.

Wyspa słynie z wyjątkowych plaż, które zalicza się nie tylko do greckiej czołówki.  Megali Ammos Paradise Beach i Super Paradise Beach, Elia Beach i Kalo Livadi na wschodzie wyspy czy Platis Gialos na południe od miasta Mykonos – to tylko niektóre nazwy, które same w sobie są wizytówką wyspy, a ich sława rozbrzmiewa na całą Europę. Niektórzy przybywają tam tylko dla nich. Mostbet aplikacja mobilna bezpłatna 2022

To jak? Koniec czytania, prawda? Rozsiądźcie się wygodnie i podziwiajcie!

https://vimeo.com/131744614%20

A gdy gwar ucichnie i nikt nie patrzy. Wszystko wygląda tak…

Pięknie, prawda? Nie pozostaje nic innego, jak zabrać się do pakowania 🙂

ROZBUDZAMY PODRÓŻNICZE MARZENIA!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *