half cut crease modny makijaż

Half cut crease – modny makijaż gwiazd

Nowość w trendach makijażowych! Od teraz najmodniejszym makijażem gwiazd jest half cut crease. Tego typu makijaż uwielbia m.in. Kim Kardashian, Kylie Jenner. Half-cut crease podbija także Instagram. Jest niezwykle popularny wśród tumblr girls, które chętnie stawiają właśnie na tego typu makeup. Czym jest? Do czego pasuje ten trend? Sprawdź!

Half cut crease

Czym jest half cut crease?
half cut crease modny makijaż

Pinterest

Inaczej – wyraźnie zaznaczone załamanie powieki. Wygląda na to, że tego typu makijaż to poważna konkurencja dla klasycznego i wieczorowego smokey eyes. Niezwykle podkreśla spojrzenie, optycznie powiększa oczy, istnieje w wersji dziennej i wieczorowej. To idealna opcja na imprezę i na co dzień. Dodatkowo, możesz śmiało łączyć go z innymi makijażowymi hitami, jak np. brokatem czy połyskującym cieniem do powiek. Tego typu makeup ubarwi nawet zwykły, klasyczny look, doda pazura małej czarnej. W wersji codziennej zamiast brokatu zastosuj ciemniejszy cień, którym podkreślisz załamanie powieki. Jako bazę wybierz cienie w beżowych tonacjach. Wydobędziesz w ten sposób głębie spojrzenia. W half cut crease, podobnie jak przy makijażu smokey eyes, panuje zasada, że im mocniejszy makijaż oka, tym bardziej neutralny makijaż ust.

Gdzie szukać inspiracji?

Przede wszystkim na Instagramie i Pintereście. Tego typu makijaż prezentują Kardashianki, Taylor Swift, Selena Gomez. Pokochały half-cut crease do tego stopnia, że noszą go zarówno na co dzień, jak i wielkie wyjścia czy koncerty. Pozwala to na podkreślenie spojrzenia i rozświetlenie oczu. Ogromną fanką half cut crease jest Lana del Rey, która dosłownie się z nim nie rozstaje! Warto przejrzeć jej zdjęcia i się zainspirować!

Co daje makijaż half cut crease?
half cut crease modny makijaż

Pinterest

Makijaż ten sprawia, że powieka jest przydymiona, załamanie powieki wyraźnie zaznaczone. Osiągamy ten efekt za pomocą gry cieniami. Załamanie podkreślamy brokatem lub ciemniejszym cieniem. Dzięki temu nasze oko jest optycznie większe, wyraźnie zaznaczone, spojrzenie świeże i pełne blasku. Oczy zostają uwypuklone. To niezwykle hipnotyzujący makeup, który pokochały gwiazdy i blogerki na całym świecie. To nowa alternatywa dla klasycznego, uwielbianego dotąd smokey eyes. Co więcej, dzięki temu, że istnieje w wersji codziennej, jak i wieczorowej, możemy go nosić dosłownie zawsze i wszędzie! Warto przejrzeć instagramowe inspiracje i wypróbować tego typu makeup na Sylwestra, Andrzejki czy w łagodniejszej wersji – podczas wigilijnej kolacji.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *