Ikona Mody - Prince

Ikona Mody – Prince

Ikona Mody – Prince to mistrz gatunku. Tworzył wspaniałą muzykę, zaskakiwał swoimi stylizacjami i budził sporo kontrowersji. Jedno jest pewne. Był człowiekiem świadomym i całokształt jego osoby był spójny. W naszym artykule zdradzimy, kim był naprawdę, za co pokochały go miliony i jak ubrać się w tylu Prince’a, by oczarować innych.

Ikona Mody – Prince

Uznany za najbardziej innowacyjną osobę, jeśli chodzi o świat muzyki i określony mianem artysty wszech czasów. Zaskakiwał stylizacjami, nowatorskim podejściem do muzyki i całokształtem, na który wpływało sporo kontrowersji. Miał bezpośredni wpływ na rozwój muzyki rozrywkowej w latach 90. I zaraz po królu popu – Michaelu Jacksonie, stał się księciem estrady. Tworzył w klimacie R&B, funk, soul, dance i pop. Znany przede wszystkim jako wokalista i gitarzysta. Był kompozytorem i producentem większości swoich utworów i również za stylizacje odpowiadał sam. Był wierny swoim przekonaniom i forsował je za wszelką cenę, ignorując przy tym porady stylistów. Z czasem stał się Ikoną Mody, a jego styl inspiruje po dziś dzień wielu muzyków.

grochy, kwiaty i guziki
Ikona Mody - Prince

pinterest.com

W tej stylizacji Prince połączył spodnie materiałowe w stylu fancy casual z oryginalnym printem w grochy. Bok spodni wykończony został różnej wielkości, białymi guzikami. Połączenie ciemnego koloru z kontrastującymi wzorami, zawsze jest na topie. Góra outfitu to koszula z żabotem. Wypełniona po brzegi dużą ilością kwiatów i grochów. Ten motyw jest aktualnie must have sezonu jesień/zima 2017. Spotkamy go w oversiozwych koszulach, kurtkach jeansowych, sukienkach i spodniach palazzo. Coraz więcej jest również formalnych printów (grochy, paski, kratka) połączonych z mniej formalnymi, tymi na co dzień, jak kwiaty, ptaki czy motywy roślinne. Motyw grochów pojawia się również na butach. Ten element jest nieco kiczowaty i w tym wypadku sugerowalibyśmy Princowi pantofelki w odcieniach bordo.

Kolorowy ptak
Ikona Mody - Prince

pinterest.com

Garnitur dwuczęściowy z topowym wzorem kwiatów, osadzonym w bliżej nieokreślonej galaktyce, sprawia, że stylizacja Prince’a jest kosmiczna. Koszula z żabotem to element charakterystyczny dla Księcia, którą w wyjątkowy sposób eksponował w trakcie swoich koncertów i spotkań z fanami. Góra i dół tworzy kompletną całość, a garnitury o tym samym patternie są obecnie trendem sezony. Stylizację dopełnia sztuczne futro w kontrastowym, jaskrawo – różowym kolorze. Dodatkiem, bez którego nie wyobrażamy sobie artysty, są skórzane, lekkie rękawiczki bez palców. Ikona Mody – Prince, dbał o każdy, najmniejszy element outfitu.

Mistrz perfekcji
Ikona Mody - Prince

pinterest.com

Prince dbał o każdy detal swoich stylizacji, nie zapominając przy tym o swojej twarzy i fryzurze. Prince już zawsze będzie nam się kojarzył z burzą loków. Zadbane włosy, czasami były poddawane procesowi prostowania, jednakże to curly head jest jego motywem rozpoznawczym. Nienagannie przystrzyżony zarost, podkreślał delikatne rysy kości policzkowych. Przyciemnione miękką kredką oko, to makijaż, który nigdy nie wyjdzie z mody. Co tu dużo mówić, Prince to artysta totalny i doskonały. Poprzez swoją muzykę, stylizacje i charakter docierał do milionów. Dla nas stał się Ikoną Mody.

 

 

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *