Jak zadbać o włosy w sezonie zimowym?

Okres zimowy to czas, kiedy zdecydowanie panują niekorzystne warunki atmosferyczne zarówno dla naszej skóry, jak również dla naszych włosów. Standardowa pielęgnacja może okazać się niewystarczająca, aby odżywić i poprawić stan skóry i włosów. Powinniśmy pamiętać o regularnej pielęgnacji specjalnie dobranymi kosmetykami przeznaczonymi do zimowych warunków atmosferycznych. Zatem jak pielęgnować włosy w okresie zimowym, aby były wciąż odżywione i pełne blasku?

Zadbaj o temperaturę i wilgotność pomieszczenia.

Na początku powinniśmy zadbać o środowisko, w którym przebywamy codziennie, a w szczególności o temperaturę i suchość powietrza. To bardzo ważne dla naszych włosów, ponieważ zbyt suche powietrze wewnątrz pomieszczenia sprawia, że nasza skóra głowy ulega wysuszenia, a co za tym idzie nasze włosy również tracą na zdrowiu. Wychodzenie ze zbyt ciepłego pomieszczenia na bardzo niską temperaturę może również sprawić, że nasze włosy nie będą zbyt przygotowane i jednocześnie zareagują wysuszeniem, a skóra głowy podrażnieniem.

Unikaj zbyt gorącej wody do mycia włosów.

Zdecydowanie ciepła kąpiel zimową porą jest znacznie przyjemniejsza aniżeli w letniej, jednak pamiętajmy o tym, aby zadbać o zrównoważoną temperaturę wody. Wpłynie to pozytywnie na korzyść zarówno skóry, jak i kondycji włosów. Gorąca woda nie nawadnia skóry, wręcz przeciwnie odwania ją, a co za tym idzie nasze włosy są suche i niedożywione.

Zmniejsz częstotliwość mycia włosów w sezonie zimowym.

Zastanów się koniecznie nad częstotliwością mycia włosów. W okresie letnim nasza skóra głowy wymaga częstszego mycia i nawodnienia, jednak w sezonie zimowym zdecydowanie lepiej jest ograniczyć ilość do minimum np. dwa lub trzy razy w tygodniu. Częstsze mycie włosów może spowodować wysuszenie skóry.

Stosuj odpowiednie kosmetyki do włosów.

Każda osoba powinna sprawdzić z jakich kosmetyków do włosów korzysta. Najlepsze są odpowiednie szampony, odżywki, które dostosowane do odpowiedniego rodzaju włosów mogą wzmocnić, nawilżyć i odżywić strukturę i skórę. Należy pamiętać, że najlepiej sięgać po takie kosmetyki, których skład jest najbardziej zbliżony do naturalnych. Takie kosmetyki fantastycznie sprawdzą się w głębokiej pielęgnacji włosów, szczególnie zimą. Można zastosować olej kokosowy, który sprawdzi się jako maseczka na włosy i skórę głowy.

Ogranicz ilość stosowanie suszarki do włosów.

Suszarki do włosów są bardzo dobrym narzędziem do wysuszenia włosów, jednak ciepłe, ale również chłodniejsze powietrze kierowane bezpośrednio na włosy i skórę mogą wpłynąć negatywnie na kondycję włosów i skóry. Najlepiej ograniczyć ilość wykorzystania suszarki do włosów i zdać się na wyschnięcie włosów naturalnie. Struktura włosa będzie zdecydowanie lepiej nawilżona i gotowa na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Jeśli już musisz koniecznie suszyć włosy, użyj przed suszeniem specjalnej odżywki do prostowania i suszenia, która sprawi, że włosy nie będą odczuwać niekorzystnej temperatury.

Regularnie przycinaj końcówki włosów.

W sezonie jesienno-zimowym włosy stają się mimo wszystko szorstkie i suche, w szczególności na końcówkach. Warto zatem zwiększyć częstotliwość przycinania końcówek włosów, która pozytywnie wpłynie na stan włosów i przyczyni się do ich wzmocnienia.

Postaw na zdrowe odżywianie i suplementację.

Warto zastanowić się nad swoim codziennym jadłospisem. Zdrowa dieta to podstawa zadbanej skóry i zdrowych włosów. Odpowiednio dostarczane składniki odżywcze oraz minerały sprawiają, że skóra, paznokcie i włosy zdecydowanie lepiej wyglądają i są bardziej odporne na wszelkie czynniki atmosferyczne, które są bardzo często trudne i szkodliwe. Bardzo ważne są również odpowiednie suplementy i witaminy. Czasem pożywienie nie wystarczy, aby dostarczyć odpowiednią liczbę witamin i minerałów, dlatego też warto aplikować codziennie kompleksy witaminowe, które znakomicie wzmocnią naszą skórę i włosy. Dzięki temu nabiorą odpowiedniego blasku i bardzo się wzmocnią. Odpowiednio zbilansowana dieta i nawodnienie są kluczem do sukcesu.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *