Koszule w stylu smart casual

Koszule w stylu smart casual

Koszule w stylu smart casual to propozycja artykułu dla panów, którzy szukają odpowiednich stylizacji na co dzień, na lunch ze znajomymi i na spotkanie biznesowe. Sprawdź, którą wybrać, by nie popełnić gafy. W artykule przedstawimy modne inspiracje na sezon jesienny.

Koszule w stylu smart casual

O stylu smar casual pisaliśmy jakiś czas temu. Przypomnijmy jednak, że jest to styl charakteryzujący się nowomiejskim, luźnym stylem z niewymuszoną elegancją. Najprościej mówiąc, to elokwentne połączenie marynarki z t-shirtem lub koszulą i materiałowymi spodniami. Styl smart ma to do siebie, że nie może być nadto elegancki Warto go połączyć ze sportowymi butami i zegarkiem. Jaką wybrać koszulę? Smart casual dla mężczyzn ma kilka topowych, które warto mieć w swojej szafie. Sprawdź!

Koszule z printem
Koszule w stylu smart casual

pinterest.com

Nie wyobrażam sobie, by w Twojej szafie miało takiej zabraknąć. Zacznijmy od koloru. W tym sezonie dominuje granat, błękit, odcienie burgundu i butelkowej zieleni oraz kolor szary. Jaką teksturę powinna mieć taka koszula? Z jakiego materiału powinna być wykonana? My polecamy dwa rodzaje – koszule lniane i bawełniane. Motyw, który zagości na takiej koszuli to kropki, małe gwiazdki, prążki, a nawet małe przestrzenne bryły. Ważne, by wzór był mały i gęsty. Połącz taką koszulę z marynarką i jeansowymi spodniami lub klasycznym modelem materiałowych spodni w kroju smart.

Gładkie tkaniny
Koszule w stylu smart casual

pinterest.com

Nie ma takiej możliwości, by w Twojej szafie zabrakło podstawowego kanonu koszul. Tak więc pamiętaj o białej, błękitnej, granatowej i szarej, Taką koszulę wystarczy wpuścić w materiałowe spodnie, kontrastując zestaw np. brązowym paskiem i butami. Z dodatkami nie warto przesadzać. Wystarczy modny, bardziej sportowy zegarek i okulary przeciwsłoneczne. Zasada z okularami jest priorytetowa. Korzystaj z nich tylko wtedy, gdy pogoda jest słoneczna. Nie ma nic bardziej kuriozalnego od mężczyzny w okularach podczas codziennej szarówki.

Longi zamiast koszuli
Koszule w stylu smart casual

pinterest.com

Ta opcja jest również bardzo sexy. Jeśli wychodzisz na niezobowiązujące spotkanie, a chcesz się czuć komfortowo, wybierz gładki, dobrze dopasowany do sylwetki longsleeve. Najlepiej biały lub czarny – kolorowe wyglądają mniej atrakcyjnie. Na taki longsleeve zarzuć marynarkę. Zestaw połącz z jeansami i białymi sneakersami.

Koszula jeansowa
Koszule w stylu smart casual

pinterest.com

Jeans ma to do siebie, że jest w samym założeniu nowomiejski. Taka koszula idealnie skontrastuje poważny ton Twojej stylizacji. Wystarczy, że połączysz ją z wełnianą marynarką, ciemnymi jeansami lub czarnymi spodniami w stylu skinny i już masz gotowy efekt wow. Każdy, kto minie Cię na ulicy, zwróci na Ciebie uwagę. Jeans możesz łączyć w swoich stylizacjach z wielką torbą lub w wersji bardziej sportowej z plecakiem.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *