kraków

Kraków – jakie atrakcje zobaczę za darmo?

Wszyscy wiemy, że Kraków to jedna z wizytówek naszego kraju. Zachwycamy się nim nie tylko my, Polacy. Miasto aż kipi od zabytków i kulturalnych atrakcji. Każdego roku odwiedzane są także okolice miasta. Miliony turystów nie mogą się mylić, prawda? Nie za wszystkie perełki koniecznie trzeba płacić. Kraków za darmo też jest cudowny. Nie wierzysz? Sprawdź nasze propozycje!

Kraków to nie tylko Wawel!

Jest tu tyle wyjątkowych miejsc, że nie sposób doświadczyć ich w ciągu nawet kilku dni. Nawet tych darmowych jest wiele. Te najbardziej znane to oczywiście: Bazylika Mariacka, Katedra na Wawelu (bez grobów i dzwonów Zygmunta) czy Sukiennice. Mamy dla Was listę tym „mniej” sławnych.

Fabryka Oscara Schindlera

Kraków to przede wszystkim klimat, atmosfera, emocje, kultura i historia. Fabryka Schindlera doskonale łączy w sobie wszystkie te aspekty.

Kraków_Schindler

Trwoga tamtych czasów odradza się na nowo…

Więcej o samym miejscu przeczytasz tutaj. Wcześniej fabryka, dziś niezwykłe muzeum. Jeśli zachwycaliście się książką Thomasa Keneally’ego czy filmem Stevena Spielberga „Lista Schindlera”, koniecznie musicie skierować swoje kroki na Lipową 4.

Poczuj atmosferę tamtych dni…

Kraków i Stara Synagoga

Stara Synagoga to jeden z najstarszych tego typu obiektów w Polsce. Należy również do najcenniejszych zabytków architektury sakralnej na mapie Europy. Wystawy stałe i czasowe to istna kopalnia wiedzy na temat żydowskiej społeczności w Krakowie i jego okolicach.

Kraków_stara synagoga

Stara Synagoga w Krakowie

Zapraszamy na ulicę Szeroką 24w poniedziałki Stara Synagoga otwiera swoje podwoje ZA DARMO!

Krakowski Rynek i jego podziemia

Niby to taka oczywistość, ale wielu pomija go w swoich spacerach po dawnej stolicy Polski. Bo zatłoczony, bo przereklamowany, bo tam są wszyscy. Nad samym Rynkiem nie będziemy się rozwodzić. Od lat jest na liście UNESCO – stanowi także świetny punkt orientacyjny i startowy do zwiedzania Krakowa.

Kraków Podziemia

Nie da się tym, nie zachwycić! fot. flickr/PolandMFA

Zdecydowanie chcemy polecić PODZIEMIA krakowskiego rynku. Jest to współczesny symbol tradycji i nowoczesności. Bo jak inaczej tłumaczyć fakt, że labirynty i zakamarki wyposażone są w projektory, głośniki czy ekrany dotykowe? To doskonała okazja do poznania miasta z kompletnie innej perspektywy, która będzie w stanie zainteresować także najmłodszych! Darmowe zwiedzanie dostępne jest we WTORKI – konieczna jest jednak wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Muzeum Bursztynu

Wiesz, że po Gdańsku Kraków jest nazywany Światową Stolicą Bursztynu? Śmiało można powiedzieć, że to najsilniej kojarzony z naszym krajem kamień. Muzeum Bursztynu to nad wyraz interesujące miejsce, które zrodziło się z pasji Tomasza Mikołajczyka.

kraków_Muzeum Bursztynu

Na ul. Świętego Jana 2 CODZIENNIE od 9 do 20 możecie podziwiać cudowne eksponaty ukazujące nieprzeciętne piękno bursztynu bałtyckiego, naszego polskiego złota. Zobacz, jak krok po kroku powstaje biżuteria z bursztynu:

MOCAK

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Krakowie to jedna z najmłodszych atrakcji turystycznych na mapie miasta. Działa bowiem od 2011 roku. Zobaczysz tam przegląd najnowszych dzieł i trendów we współczesnej sztuce. Wszystko podane w interaktywnej formie. Edukacja, projekty badawcze czy wydawnicze również wpisują się w misję tego miejsca.

Kraków_MOCAK

DARMOWE WTORKI to doskonała okazja, by obcować ze sztuką na najwyższym poziomie bez żadnych kosztów. Dla każdego.

Wejdź i zachłyśnij się sztuką! fot flickr/PolandMFA

Ciekawe miejsca w Krakowie czekają. Nie każcie im długo na siebie czekać. My z czasem podsuwać Wam będziemy jeszcze więcej propozycji na to, by spędzić wakacje w Krakowie lub romantyczny weekend. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *