Pielęgnacja włosów farbowanych – to proste

Każda z nas zna to uczucie, gdy tuż po wyjściu z salonu fryzjerskiego kolor naszych farbowanych włosów jest idealny. Jak zachować intensywny kolor i blask włosów na długo po farbowaniu?
Najważniejsza jest pielęgnacja włosów farbowanych. Brak odpowiedniej pielęgnacji i źle dobrane kosmetyki sprawią, że kolor szybko wyblaknie, włosy stracą blask i witalność, a my zapomnimy to wspaniałe uczucie, gdy wychodząc od fryzjera zachwycałyśmy się naszą idealną fryzurą.

Pielęgnacja włosów farbowanych? To proste

Włosy zwykłe czy farbowany potrzebują w zasadzie bardzo podobnych zabiegów. Różnić się będą jednak kosmetyki, które do tych zabiegów wykorzystamy. Podstawą jest oczywiście dobry szampon do włosów farbowanych. Ważne żeby był łagodny i delikatny – może to być szampon dla dzieci. Wybierz jednak taki, który w swoim składzie nie będzie miał rumianku. Rumianek może bowiem delikatnie rozjaśnić włosy. Pamiętaj też, że częste mycie włosów wypłukuje kolor. Nie myj ich częściej niż raz dziennie. Jeśli nie masz włosów ze skłonnością do przetłuszczania – możesz je myć co drugi dzień.

O jak odżywianie

Farbowanie może osłabić włosy i nieco je wysuszyć dlatego intensywne odżywianie w przypadku pielęgnacji włosów farbowanych jest niezwykle istotne. Farbowanie wysusza włosy szczególnie na końcówkach. Wybierając odżywkę do włosów zwróć szczególną uwagę by była to faktycznie odżywka do włosów farbowanych. Inne mogą nie być tak skuteczne.
pielęgnacja włosów farbowanych

Intensywne nawilżanie

Raz w tygodniu poświęć pielęgnacji włosów farbowanych nieco więcej czasu i nałóż na nie maseczkę intensywnie nawilżającą i regenerującą. Zawiń włosy w folię i ciepły ręcznik, aby wzmocnić działanie maski. Dlaczego warto stosować maski nawilżające? Ponieważ są skuteczniejsze niż zwykłe odżywki. Głębiej wnikają w strukturę włosa regenerując jego włókna uszkodzone podczas farbowania.

Dodatkowa ochrona

Włosy farbowane wymagają szczególnej ochrony przed ciepłem suszarki, lokówki, prostownicy czy słońcem. Nie zapominaj zatem o stosowaniu kosmetyków termoochronnych, szczególnie jeśli często prostujesz włosy. Najczęściej są to kosmetyki w sprayu. Wystarczy spryskać nimi włosy i delikatnie je przeczesać. Stosowanie tego typu kosmetyków nie tylko ochroni włosy przed szkodliwym działaniem ciepła czy promieniowania UV, ale również przedłuży trwałość koloru.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *