Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88

Tikehau – uciekamy przed zimą!

Stało się. Winter is coming. Stawiamy jej czoła, czy ratujemy się ucieczką? Jedna i druga opcja wydaje się niezwykle kusząca. Tym razem mamy propozycję dla tych, którzy wybiorą drugą opcję. Z radością wracamy na tereny rajskiej Polinezji Francuskiej. Naszym celem dziś jest jeden z najpiękniejszych atoli na świecie – Tikehau. Co nas tam czeka? Sprawdźcie!

tikehau-4

Tikehau – czy można chcieć więcej?

Położony 12 km na zachód od Rangiroa (ok. 300 km od Tahiti) atol Tikehau to miejsce wręcz wyjęte z bajki. Perła archipelagu Tuamotu tworzy on niemal nieprzerwany krąg (w najbardziej oddalonych miejscach jego przekątna ma 26 km), pośrodku którego znajduje się wyjątkowej urody laguna. Powierzchnia laguny wewnętrznej wynosi 461 km², a mniejsze statki mogą się do niej dostać przez cieśninę mającą 150 m szerokości i jedynie 4 m głębokości – nie ma co, jest to prawdziwe wyzwanie dla kapitanów 🙂 Na unikalny ekosystem tego miejsca składają się niezwykłe gatunki ryb oraz kolonie barwnych ptaków. Ale nie tylko.

tikehau-1

Wyspa jest rajem dla miłośników nurkowania. Szczególnie popularny jest tu rejon przełęczy Tuheiava, gdzie łatwo spotkać ławice mant, barakud, tuńczyków, a i rafowe rekiny można dojrzeć przy odrobinie szczęścia. Warto zwiedzić urocze wioski rozsiane po wyspie. Najciekawsze z nich to Tuherahera – pełna egzotycznych kwiatów, Tuheiava – słynąca z połowów ryb (tym właśnie ludzie się tu głównie zajmują) oraz Maiaia – w której „króluje” tradycyjna glina.

tikehau

Można skorzystać z ofert luksusowych hoteli lub wybrać mniejsze wygody, ale za to otrzymać w zamian pełen pakiet miejscowej gościnności, atmosfery i rajskiego klimatu! Do wyboru, do koloru. Może to nie będzie zbyt tania wyprawa, jednak będzie ona warta każdych pieniędzy i nikt nie wróci (o ile będzie chciał wracać) stamtąd zawiedziony!

tikehau-3

Wydaje się, że żadne – choćby najbardziej kwieciste – słowa nie oddadzą wyjątkowości i piękna tego miejsca. Dlatego przy niedzieli zostawimy Was z tymi obrazami. Przemówią one o wiele bardziej. Nie wierzycie? Cóż…

https://vimeo.com/146742955%20

DOBREJ NIEDZIELI!

#RozbudzamyPodróżniczeMarzenia

2 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *