Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88
modne zegarki damskie

Jak mieć więcej czasu dla siebie? 7 skutecznych trików

Każda z nas ma codziennie dokładnie tyle samo czasu. 24 godziny. Wszystko zależy od tego jak je wykorzystasz. Masz czasem wrażenie, że czas przecieka Ci przez palce, a doba wydaje się stanowczo za krótka? Zastanawiasz się jak mieć więcej czasu dla siebie? Jeśli choć na jedno z pytań odpowiedziałaś twierdząco czas na zmiany, gdyż to nie doba jest zbyt krótka, ale najprawdopodobniej Twoim problemem jest nieumiejętne zarządzanie czasem lub sobą w czasie. Chcesz się dowiedzieć jak to zmienić? Przeczytaj koniecznie nasze rady, a następnie zastosuj je w praktyce. Zobaczysz ile czasu dla siebie zyskasz.

Jak mieć więcej czasu dla siebie? Zaplanuj sobie dzień, tydzień, miesiąc!
Sposób numer 1

Zaplanuj i zapisz (bardzo ważne) wszystko co masz do zrobienia w najbliższym czasie. Wszystko. Od wizyty u dentysty po zrobienie prania. Weź do ręki kalendarz i zaplanuj sobie zadania na dzisiejszy dzień, i na jutro, i na przyszłą środę też. Koniecznie to zapisz. Dlaczego? Już samo sporządzenie listy rzeczy do zrobienia pozwala nam uporządkować je w naszej głowie. Widzimy, które z tych rzeczy są naprawdę istotne, a które mogą zejść na dalszy plan. Przy okazji spisywania takiej listy ustalmy priorytety. Ustal, które z tych rzeczy są najbardziej czasochłonne i wymagają od ciebie najwięcej wysiłku i zaangażowania. Podobnie ze sprawami, które odkładałaś na później. Rozpraw się z nimi na początku. Zobaczysz, że z resztą pójdzie już gładko. I najważniejsza rzecz: wykreślaj rzeczy z listy, które już zrobiłaś. Zobaczysz ile daje to satysfakcji i jak szybko i sprawie uporasz się z resztą listy.

Sposób numer 2

Chcesz mieć więcej czasu dla siebie? Uporządkuj swoją przestrzeń w domu i w pracy. Wyrzuć zbędne rzeczy, resztę uporządkuj. Zobaczysz, jak wiele czasu marnowałaś do tej pory żyjąc wśród całej sterty niepotrzebnych rzeczy. Zrób porządki w szafach, szufladach, biurku. Bądź bezwzględna w pozbywaniu się rzeczy. Postaw na minimalizm. Będziesz zachwycona, gdy zobaczysz ile czasu zyskałaś.

Sposób numer 3

Wyłącz TV. Wyłącz wszystkie pożeracze czasu: TV, facebook, twitter, e-mail. Wszystko, co pomaga nam być na bieżąco tak naprawdę nie pozwala skupić się na tym, czym akurat się zajmujemy. Zerkanie co chwila na ekran telefonu czy ciągłe sprawdzanie maila nie pomaga nam skupić się na zadaniu. Wyłącz to i sama ustal sobie czas na sprawdzanie maili i facebooka, np co godzinę. Zobaczysz, jak wiele czasu udało ci się w ten sposób zaoszczędzić.

Sposób numer 4

Stosuj zasadę dwóch minut. Jeśli coś zajmie ci mniej niż dwie minuty – zrób to od razu. Szybka odpowiedź na maila? 2 minuty i po sprawie. Nie będzie już to nad tobą wisieć. Brudny kubek po kawie? Umyj go od razu. Jeden z najskuteczniejszych sposobów na zarządzanie czasem. Spróbuj. Będziesz nim zachwycona, a wszystkie drobne sprawy będą załatwione. A zajmie ci to jedynie dwie minuty.

Sposób numer 5

Jeśli masz możliwość, deleguj zadania. I w domu. I w pracy. Pamiętaj, nie musisz wszystkiego robić sama. Część rzeczy możesz przekazać innym, a zyskasz mnóstwo czasu dla siebie. Nie bój się tego robić. Z czasem wyjdzie ci to w nawyk i będziesz się zastanawiać, jak kiedyś mogłaś robić wszystko sama.

Sposób numer 6

Nie rób wszystkiego na raz. Nigdy nikomu się to nie udało i pewnie nie uda. Zajmij się jedną rzeczą i na niej skup swoją uwagę. Później przejdź do następnej. My kobiety jesteśmy mistrzyniami w wielozadaniowości i podzielności uwagi, ale na dłuższą metę to męczące i mało skuteczne. Spróbuj realizować zadania z listy pojedynczo. Zrobisz je znacznie szybciej i sprawniej.

Sposób numer 7

To nasz ulubiony sposób na to, aby mieć więcej czasu dla siebie. Wysypiaj się i postaw na chwilę relaksu. Nawet jeśli jesteś zabiegana, masz trójkę dzieci lub trzy etaty zaplanuj sobie chwilę tylko dla siebie. I koniecznie wpisz ją w kalendarz czy listę rzeczy do zrobienia. Świat się nie zawali jeśli na chwilę zwolnisz i się zrelaksujesz przy ulubionej książce czy filmie. Zrób wtedy coś dla siebie: idź na siłownię lub do kina, spotkaj się z przyjaciółmi lub po prostu poleniuchuj w łóżku. Zobaczysz jakie to przyjemne.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *