Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88

Zurych – wymarzone miejsce na wakacje

Zurych jest bardzo starym szwajcarskim miastem z bajeczną starówką i ciekawymi imprezami. Miasto jest finansową stolicą kraju i jest uważane za jedno z najlepszych miejsc do życia na świecie. Zurych jest dużym węzłem komunikacyjnym, ma swoje lotnisko, a główny dworzec ma kilka poziomów peronów. Przy czym pociągi w Szwajcarii kursują jak przysłowiowe zegarki, punktualnie co do minuty.

 

Niedaleko dworca  znajduje się słynna Bahnhofstrasse na której znajdują się witryny kuszące eleganckimi przedmiotami i oczywiście zegarkami. Kolorystyki miastu daje fakt jego wielokulturowość jaką ciężko dostrzec gdziekolwiek indziej. Tutaj każdy czuje się prostu dobrze i swobodnie.

Prześliczna i urocza Starówka jest położna nad rzeką Limmat. Można w licznych lokalach napić się aromatycznej kawy i wypić ją nad brzegiem rzeki. Miasto jest położone nad Jeziorem Zurych, po którym pływa mnóstwo łodzi. Możemy  się udać na rejs po jeziorze na dobowy bilet miejski. Warto wykorzystać taką możliwość, ponieważ kojąca przerwa w zwiedzaniu poświęcona na podziwianie jeziora przy dobrym soku jest świetnym pomysłem. Wzdłuż jeziora snują się kilometrami kawiarenki, deptaki, kąpieliska.

Zurych to nie tylko historia i finanse, to miasto które potrafi bawić się na całego. Co roku organizowana jest Street Parade, na którą ściąga ponad milion fanów techno. W Centrum miasta przez cały dzień w różnych częściach grają zespoły na kilku scenach. Ludzie przyjeżdżają i bawią się doskonale, a zróżnicowanie wiekowe uczestników jest bardzo duże. Po imprezie pomagają sprzątać wolontariusze i na drugi dzień nie ma śladu po tak dużej imprezie.

Zurych poza przepiękną starówką, jeziorem, licznymi muzeami, to także góry. Dla każdego kto lubi piesze wycieczki polecam przespacerować w góry i podziwiać panoramę miasta przy okazji odwiedzając siedzibę FIFIA oraz pobliski ogród zoologiczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *