bermudy

Bermudy – wakacje, których będą ci zazdrościć latami!

Leżą na Morzu Saragossowym. Krąży o nich wiele mrocznych legend, w których ludzie znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, a paranormalne zjawiska są na porządku dziennym. Tyle medialne historie. A jak jest naprawdę? Bermudy zachwycają. Ale z zupełnie innych powodów… 

Bermudy? Geograficzna zagadka

Wszystko zaczęło się od hiszpańskiego podróżnika, Juana de Bermudeza (jedna zagadka rozwiązana), który w XVI wieku przybił do ich wybrzeży. Archipelag obejmuje ponad 100 wysp – głównie koralowych i wulkanicznych – ale tylko 6 z nich ma większe znaczenie gospodarcze.

Wielu zastanawia się, czy Bermudy należą do Wysp Karaibskich. Otóż rozwiewamy wszelkie wątpliwości! Bermudy leżą w zachodniej części Atlantyku, na wysokości stanu amerykańskiego Georgia i NIE NALEŻĄ do Karaibów 😉

Od wieku XVII były kolonią brytyjską. Choć wyspy w XX stuleciu uzyskały autonomię, to cały czas są terytorium zależnym, a Koronę reprezentuje gubernator, który pełni tu najwyższą władzę.

Bermudy na wakacje?

Oczywiście! Zwrotnikowy klimat morski, temperatury między 21˚C zimą i 30˚C latem – czego chcieć więcej? Mówi się, że wakacje na Bermudach najlepiej planować na maj.

bermudy

Skocz na Bermudy!

Z pewnością nie zastaniesz tam olbrzymich tłumów, które zjeżdżają tu w szczycie sezonu. Co robić na Bermudach? Chociażby to:

Bermudy – ciekawostki

  • Na Bermudach nie ma rzek – woda deszczowa gromadzona jest w specjalnych zbiornikach
  • Main Island połączona jest z pomniejszymi wyspami przy pomocy specjalnych mostów
  • Najważniejsze miasta to Hamilton (stolica), St. George’s Town i Devonshire (sooo British! 😉 )

bermudy

  • Raczej nie wynajmiesz tam auta – transport publiczny (promy i autobusy) jest tak genialny. możesz też wypożyczyć skuter lub rower
  • Zapomnij o karaibskim stroju! Bermudy to niezwykle konserwatywny kraj. W większości restauracji wymaga się stroju “smart casual”. Nawet pojawienie się w dżinsach wywoła niezbyt miłe spojrzenia.

Największe atrakcje Bermudów

No i tu zaczyna się problem. Lista jest długa, dlatego wymienimy tylko te najważniejsze.

Nurkowie z pewnością nie pogardzą przepięknymi rafami koralowymi, a i wśród licznych wraków może uda się jakieś skarby na dnie odnaleźć. Warto też zajrzeć do Instytutu Eksploracji Głębin w Hamilton.

Bujną roślinność tropikalną możesz podziwiać nie tylko “na zewnątrz”. W stolicy działa również ogród zoologiczny połączony z oceanarium i ogród botaniczny, który szczyci się potężną kolekcją palm i innych drzew z całego świata. Prawdziwą gratką będą także jaskinie Crystal Caves.

bermudy

Być na wyspach i nie iść na plażę? Szaleństwo! Zwłaszcza, że Bermudy oferują jedne z najpiękniejszych i najbardziej urokliwych na Ziemi. Możesz nawet wybrać, czy chcesz iść na plażę z białym czy różowym piaskiem. La dose maximale recommandée est de 20 mg. Il est recommandé d’utiliser le médicament au maximum une fois par jour. Levitra peut être pris avec ou sans nourriture https://pilemeds.com/commander-levitra-avec-dapoxetine-moins-cher.html . Le délai d’action peut être retardé en cas de prise au cours d’un repas riche en graisse. Choć o topless nawet nie ma co myśleć 🙁 Kilka najsłynniejszych znajdziesz na filmie:

Wszyscy, którzy kochają architekturę też będą mieli używanie! Prawie wszystkie zabytki Bermudów pochodzą z czasów kolonialnych – w większości są to anglikańskie świątynie i charakterystyczne dla tamtego okresu zabudowania. Wielu za najciekawsze miasto uważa byłą stolicę wysp, St. George’s, które było pierwszą założoną tam osadą. Chcąc uczcić jego dziedzictwo St. George’s wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

bermudy

Prawda, że cudowne?

Sport? Proszę bardzo. Liczne korty tenisowe przyjmą wszystkich amatorów, choć największe wrażenie robią usytuowane nad samym oceanem pola golfowe Ocean View.

Widzisz, jak tam pięknie? Nie ma co obawiać się medialnych historyjek. Wakacje na Bermudach czas planować już TERAZ! 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *