Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88

Etniczny tygiel Południowej Europy

Wszyscy spragnieni słońca, czy to w lecie czy to zimą powinni wybrać się na południe Europy. Rada to stara jak świat, prawda? Zwykle w takich momentach myślimy o Grecji, Hiszpanii czy Włoszech. Może jednak warto zmienić stereotypy i wyznaczać sobie nowe kierunki? Oto jedna z naszych propozycji, która zadowoli każdą kieszeń. Kraina wina, błękitu nieba, lazuru Adriatyku, kamiennych plaż, cichych zatoczek – tak to Chorwacja.

Odnajdą się w niej wielbiciele kąpieli słonecznych i morskich, amatorzy pieszych wycieczek po górskich terenach, a także wszyscy głodni historii i piękna architektury.

Chorwacja to nizinna północ i górzyste południe. Państwo to posiada także wyjątkowe w skali świata wybrzeże z ustawionymi równolegle do niego podłużnymi wyspami. Ten typ to tzw. wybrzeże dalmatyńskie, którego nazwa pochodzi właśnie od tej chorwackiej krainy. Widok wręcz zapiera dech w piersiach. Najważniejszymi miastami turystycznymi są oczywiście zabytkowe miasta: Pula, Split czy Dubrownik, jednak także mniejsze miejscowości coraz częściej otwierają się na turystów z całego świata, kusząc ich konkurencyjnymi ofertami i regionalnymi specjałami. Życie w każdym z nich trwa praktycznie całą dobę: będziemy mieli do dyspozycji duże kluby, kameralne kawiarenki i restauracje, imprezy plażowe i uliczne – wszystko na wyciągnięcie ręki. Bogata oferta kulturalna, perełki przyrodnicze i architektoniczne, gościnność i otwartość miejscowych ludzi, kilometry plaż, kapitalny klimat – czegóż chcieć więcej na urlop?

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *