Dubrownik – najpiękniejsze miasto Chorwacji

Wyjeżdżając za granice, poznajemy świat, uczymy się, podziwiamy. Jedno z najpiękniejszych miast świata aż prosi się o odwiedziny. O jakim mieście mowa? Oczywiście chodzi znajdujący się w południowej Dalmacji, u wybrzeża Adriatyku Dubrownik.

Średniowieczne zabudowania, które dotrwały do współczesności nadają miastu niecodzienny klimat. Największą atrakcją są nie tylko piękne widoki, ale także mury obronne. Fortyfikacje są najbardziej rozpoznawalną konstrukcją kojarzącą się z Dubrownikiem: 1940 metrów długości, a nawet do 25 metrów wysokości!

Kolejną ważną budowlą wartą zobaczenia jest fort Lovrijenac, osadzony na skale sięgającej 37 metrów nad poziom morza, dwa mosty zwodzone, ściany o grubości od 0.6 do aż 12 metrów! Jednym z wyjątkowych miejsc ( 600 metrów od Dubrownika) jest niewielka wyspa Lokrum, zwana Wyspą Miłości. Znajduje się na niej rezerwat przyrody, nie jest zamieszkana, odwiedzają ją tylko pracownicy rezerwatu, turyści oraz żeglarze.

Dubrownik, mimo swej sławy i rosnącej popularności nie uszczupli zbytnio waszego portfela. Ceny za nocleg zaczynają się nawet od 112 zł za dobę. Jest to idealne miejsce na wymarzony, tani urlop.

Udostępnij

2 komentarzy

  1. Marcin Reply

    chyba autor nigdy tam nie był – nie spotkałem w Europie droższego miasta niż Dubrownik
    do tego tylko mury są nie typowe dużo ładniejszy jest np.Trogir

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *