Nowości na polskich stokach (cz. 2)

Czas na drugą część naszych wieści o nowinkach z polskich gór.

Nowa kolej powstała w tym roku w Beskidzie Małym, w ośrodku Czarny Groń niedaleko Andrychowa. Znany jest on wśród narciarzy i ekologów ze sporu, jaki toczył się wokół budowy kolejki 6-osobowej, położonej w górnej części stacji. Mimo trwających procesów kolej w tamtym roku w końcu ruszyła, a cały spór powoli zmierza do szczęśliwego końca.

W Tyliczu, położonym niedaleko Krynicy, kilka lat temu powstała stacja narciarska Master Ski, która do tej pory dysponowała dwoma orczykami. W tym roku zbudowano tu 4-osobowy o długości ok.600 metrów i różnicy poziomów ponad 100 metrów. Dzięki tej inwestycji wydłużeniu uległ stok, jednocześnie wytyczono też nowe trasy – ich łączna długość przekroczy 4 km. Oprócz tego część stoku została zamieniona w funpark dla najmłodszych – usypano z ziemi wzniesienia i przeszkody, a także ciekawy spiralny przejazd zakończony rurą.

Cały ośrodek ma charakter rodzinny, co świetnie wpisuje się w charakter całej miejscowości, która od kilku już lat kreuje się na miejsce familijne. Stacja Master-Ski znajduje się praktycznie w samym centrum miasteczka, a niedaleko stamtąd funkcjonuje drugie krzesełko w Tyliczu – w pobliskiej stacji TyliczSki. Istnienie dwóch stacji położonych blisko siebie i dysponujących krzesełkami daje szanse Tyliczowi na zaistnienie jako rodzinna stacja narciarska w tej części Polski, mimo dużej konkurencji ze strony Krynicy czy Dwóch Dolin.

Na niedalekiej Jaworzynie Krynickiej nie powstanie w tym roku żaden nowy wyciąg, ale i tak narciarze mogą się spodziewać na stoku zupełnie czegoś nowego. Przede wszystkim – w dolnej części głównego stoku, wzdłuż 4-osobowej kanapy, powstanie największy w Polsce snowpark. Będzie miał on długość kilometra i ok. 25 m szerokości, w jego skład wejdą aż 24 przeszkody! Ambitniejszych narciarzy ucieszy z pewnością także stok slalomowy z pomiarem czasu, a dla najmłodszych przygotowano niewielki funpark. Wato w tym miejscu dodać, że w najbliższym sezonie zwiększeniu ulegnie aż o 30% potencjał zaśnieżania, co z pewnością przełoży się na lepsze warunki do jazdy. Dodatkową nowością będzie możliwość zakupu karnetów przez internet (W KOŃCU!)

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *