Nowości na polskich stokach (cz. 2)

Czas na drugą część naszych wieści o nowinkach z polskich gór.

Nowa kolej powstała w tym roku w Beskidzie Małym, w ośrodku Czarny Groń niedaleko Andrychowa. Znany jest on wśród narciarzy i ekologów ze sporu, jaki toczył się wokół budowy kolejki 6-osobowej, położonej w górnej części stacji. Mimo trwających procesów kolej w tamtym roku w końcu ruszyła, a cały spór powoli zmierza do szczęśliwego końca.

W Tyliczu, położonym niedaleko Krynicy, kilka lat temu powstała stacja narciarska Master Ski, która do tej pory dysponowała dwoma orczykami. W tym roku zbudowano tu 4-osobowy o długości ok.600 metrów i różnicy poziomów ponad 100 metrów. Dzięki tej inwestycji wydłużeniu uległ stok, jednocześnie wytyczono też nowe trasy – ich łączna długość przekroczy 4 km. Oprócz tego część stoku została zamieniona w funpark dla najmłodszych – usypano z ziemi wzniesienia i przeszkody, a także ciekawy spiralny przejazd zakończony rurą.

Cały ośrodek ma charakter rodzinny, co świetnie wpisuje się w charakter całej miejscowości, która od kilku już lat kreuje się na miejsce familijne. Stacja Master-Ski znajduje się praktycznie w samym centrum miasteczka, a niedaleko stamtąd funkcjonuje drugie krzesełko w Tyliczu – w pobliskiej stacji TyliczSki. Istnienie dwóch stacji położonych blisko siebie i dysponujących krzesełkami daje szanse Tyliczowi na zaistnienie jako rodzinna stacja narciarska w tej części Polski, mimo dużej konkurencji ze strony Krynicy czy Dwóch Dolin.

Na niedalekiej Jaworzynie Krynickiej nie powstanie w tym roku żaden nowy wyciąg, ale i tak narciarze mogą się spodziewać na stoku zupełnie czegoś nowego. Przede wszystkim – w dolnej części głównego stoku, wzdłuż 4-osobowej kanapy, powstanie największy w Polsce snowpark. Będzie miał on długość kilometra i ok. 25 m szerokości, w jego skład wejdą aż 24 przeszkody! Ambitniejszych narciarzy ucieszy z pewnością także stok slalomowy z pomiarem czasu, a dla najmłodszych przygotowano niewielki funpark. Wato w tym miejscu dodać, że w najbliższym sezonie zwiększeniu ulegnie aż o 30% potencjał zaśnieżania, co z pewnością przełoży się na lepsze warunki do jazdy. Dodatkową nowością będzie możliwość zakupu karnetów przez internet (W KOŃCU!)

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *