Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88

Szusowanie w Alpach Francuskich

Rozważając zimowy wypad w góry, myślimy najczęściej o Austrii czy Włoszech. Czy przyszedł komuś do głowy, żeby na narty wybrać się do Francji? Nie? A szkoda. Przeczytajcie dlaczego warto wybrać się w Alpy Francuskie

Urlop we Francji większości z nas kojarzą się z Paryżem, Prowansją czy Lazurowym Wybrzeżem, a obraz gór przysłania nam ośnieżony szczyt Mont Blanc. Kochani, czas na zmianę naszego myślenia o Francji zimą. Właśnie teraz przyszedł moment, żebyśmy otworzyli sobie nowy kierunek naszych wypraw: Alpy Francuskie.

Są one znane (choć nie wśród Polaków) ze swoich górskich atrakcji – zimą są tam genialne warunki narciarskie, latem można wybrać się na trekkingowe wyprawy. Miłośnicy sportów wodnych także znajdą coś dla siebie, gdy tylko odkryją cudownie położone jeziora. Dla narciarzy prawdziwym rajem będzie Masyw Centralny, Vercors, Wogezy czy choćby departament Jura.

Północne części Alp to genialna infrastruktura narciarska. Tignes, Courchevel, Val-d’Isere, Chamonix, L’Alpe-d’Huez, Les Deux-Alpes – to tylko kilka przykładów fantastycznych miejscowości, które oferują wszystkim fanom białego szaleństwa kilometry świetnie przygotowanych tras, a także moc atrakcji pozanarciarskich. Mało kto wie, że w Alpach Francuskich można szusować także latem – to wszystko dzięki temu, że niektóre ze stacji narciarskich sięgają granicy wiecznego śniegu.

Gdy odstraszają nas kosmiczne ceny w Austrii czy Szwajcarii, to Francja będzie odpowiednim kierunkiem. Ceny w ośrodkach są mocno konkurencyjne, a co najważniejsze – nie odbija się to w żaden sposób na jakości świadczonych usług. Problemem może stanowić kwestia wyżywienia czy alkoholu – ale zawsze jest na to sposób. Weźmy z Polski prowiant, a na miejscu delektujmy się genialnym smakiem francuskiego wina czy serów.

I jak? Już spakowani i gotowi do wyjazdu?

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *