Boże Narodzenie pod palmami

Boże Narodzenie pod palmami? Kilka pomysłów na egzotyczne święta

Wszyscy kochają Boże Narodzenie. Spotkania z bliskimi, ciepło rodzinnego domu, choinka, prezenty, kolędy, atmosfera miłości… Tylko pogoda w ostatnich latach taka mało zimowa, mało świąteczna. A gdyby tak w tym roku przełamać schematy i zdecydować się na spędzenie ich poza domem? Świetnie! Mamy dla Ciebie kilka pomysłów, gdzie spędzić Święta i Nowy Rok za granicą. Przygotuj się na gorrrrące wrażenia! 

Boże Narodzenie: w poszukiwaniu…

Polacy coraz częściej coraz częściej chcą Boże Narodzenie i Nowy Rok spędzać poza domem. To fakt, któremu trudno zaprzeczyć. Jak pokazuje raport Travelplanet, w 2017 roku w biurach podróży zarezerwowano ponad 20% więcej wyjazdów właśnie na ten okres niż w roku poprzednim.

Naturalnym wyborem do tej pory były kierunki górskie i stricte narciarskie, jednak tendencja zmienia się wręcz o 180 stopni. Zatłoczone pensjonaty, hotele i kurorty, wysokie ceny w okresie świątecznym i noworocznym, oklepane standardy takich – to wszystko sprawia, że coraz częściej wybieramy kierunki nieco bardziej egzotyczne.

Egzotyczne Boże Narodzenie

A może by tak rzucić wszystko i…

Chcemy odmiany, nowych wrażeń. Boże Narodzenie wydaje się do tego wręcz idealne. Zwłaszcza, że w tym okresie warto dobrać sobie kilka wolnych dni, a zyskać możesz tydzień, a nawet dwa na urlopowe wojaże.

Gdzie jechać na Boże Narodzenie?

Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj wypoczynku planujesz. Plaża i błogie wylegiwanie się to jedno. Możesz postawić też na bardziej aktywny wypoczynek, by zobaczyć ciekawe miejsca – pamiętaj jednak, by wcześniej upewnić się, że będą one otwarte dla zwiedzających.

Jak możesz się domyślić, wyspy cieszą się niesłabnącą sławą nie tylko w wakacje. W zeszłym roku największym powodzeniem cieszyły się Wyspy Kanaryjskie – było to blisko 21% wszystkich rezerwacji. Można ją nazwać krainą Wiecznej Wiosny, a temperatura w granicach 22-25 stopni zdecydowanie sprzyja leniwym spacerom. Każda wyspa to unikatowe miejsce z ogromną ofertą, w której każdy może dowolnie przebierać – rodziny z dziećmi, pary, pasjonaci sportu i natury…

Drugie miejsce na podium zajął w zeszłym roku Egipt, a na trzecim uplasowała się wciąż nieodkryta Malta. W jej przypadku – wybierało ją 5% turystów – także cena jest niezwykle kusząca. Średnio oscylowała ona w okolicach 1600 zł za osobę. A możliwości spędzenia tam wolnego czasu jest bez liku!

Miłośnicy egzotyki przez duże E wybierali rok temu Kenię i Zjednoczone Emiraty Arabskie, sporo chętnych wybrało także Święta na Kubie, Dominikanie i w Tajlandii. Filipiny też cieszyły się niezgorszą popularnością. Oczywiście każdy z tych krajów jest inny, jednak jest kilka rzeczy wspólnych – cudowna pogoda, wspaniała gościnność ludzi i wspaniałe warunki do tego, by totalnie oderwać się od rzeczywistości dnia codziennego. O to przecież też w Świętach Bożego Narodzenia chodzi, prawda? By celebrować wspólnie najpiękniejsze chwilę życia.

Kiedy wyjechać na egzotyczne Święta?

„Jeszcze kilka sezonów wcześniej, Wigilię spędzano raczej w domu, a wyjazdy rozpoczynały się zwykle od 25 grudnia. Teraz nawet połowa ludzi chce przełamać się opłatkiem w podróży” – przyznaje Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu i e-commerce Travelplanet.pl. Wszystko przez to, że ceny wyjazdów obejmujące Wigilię są znacząco niższe od tych, które odbywają się na przełomie roku.

Boże Narodzenie pod palmami

Każdy ma takie Święta, jakie sobie wymarzy!

Nie powstrzymuje to jednak najbardziej zdeterminowanych do korzystania ze wszystkich możliwości, jakie dają im w tym czasie kurorty. Oczywiście, pieniądze i domowy budżet to wciąż ważny czynnik przy wyborze konkretnych miejsc na świąteczny pobyt, ale jak pokazują badania – nie ostateczny.

Boże Narodzenie w ciepłych krajach – a ile to kosztuje?

Travelplanet informuje, że średni koszt wyjazdu na Święta, biorąc pod uwagę wszystkie kierunki, w 2017 roku wyniósł ok. 3100 zł na osobę. Dla porównania rok wcześniej do początku grudnia takie pobyty rezerwowano za 3600 zł od osoby. Różnica jest więc ogromna!

„Obecnie średni koszt Bożego Narodzenia pod palmami oscyluje wokół cen tygodniowego pobytu w czterogwiazdkowych ośrodkach SPA w Polsce” – zauważa Damasiewicz – „A przecież przy podobnym standardzie pobytu, turyści lecący tam, gdzie w święta można zażywać morskich kąpieli w podobnej cenie otrzymują wyżywienie all inclusive i oczywiście przelot”. Prawda, że brzmi to nad wyraz zachęcająco?

Warto więc być na bieżąco ze wszystkimi ofertami. Zwłaszcza, że potrafią one zmienić się cenowo w najmniej oczekiwanym momencie. Z tego względu, gdy już zdecydujesz się na konkretny kierunek, zarezerwuj wybrany termin, najlepiej ze sporym wyprzedzeniem. Może się jednak zdarzyć, że Boże Narodzenie last minute też mile Cię zaskoczy.

Macie swoje wymarzone kierunki, gdzie chcecie jechać na egzotyczne Święta? Podzielcie się nimi w komentarzach 😉 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *