Gruzja warta jest poznania?

Plażing i słodkie lenistwo to dla Ciebie najlepsza opcja urlopowa? Zatem nie czytaj dalej tego tekstu.

Kraj, który chcemy Wam zaproponować to nie jest typowo kurortowe miejsce, choć ich też w nim nie brakuje. Nie będzie tam nocnych szaleństw w klubach, ale może jakiś nieznajomy zaprosi Cię na wesele, które odbywać się będzie tuż za rogiem. Nie będzie tam hiperluksusowych hoteli – miejscowi stawiają raczej na kameralną i rodzinną atmosferę. Połączenie historii z nowoczesnością, górskiej surowości i piaszczystych plaż, samotności w monastyrach i radosnych supr – to wszystko znajdziecie w państwie między Morzem Czarnym a Kaukazem Południowym, czyli w Gruzji.

Gruzja klimatycznie dzieli się praktycznie na 2 części, a granica wyznaczona jest przez Góry Suramskie. Południkowy przebieg tego pasma dzieli kraj na dwie niemal równe części: zachodnią o klimacie podzwrotnikowym morskim i wschodnią o klimacie podzwrotnikowym suchym.
W całej Gruzji od tysiącleci rozpowszechniona jest uprawa winorośli. Wina gruzińskie, takie jak Saperawi, Chwanczkara, Kindzmarauli, Cinandali czy Mukuzani, są znane i cenione na całym świecie.

Polakom Gruzja kojarzyć się będzie z pewnością z Batumi, czyli słynnym, czarnomorskim kurortem. Przez lata było to turystyczne centrum kraju, ale te czasy dawno już minęły. Obecnie zarówno miejscowości nadmorskie, jak i górskie wioseczki są otwarte na napływających z każdym rokiem w coraz większej liczbie turystów. Mcchceta – miasteczko malownicze położone w widłach dwóch rzek i starożytna stolica Gruzji, Swanetia, Kachetia, Kazbega (Stepancminda), Gori czy słynne skalne miasto Uplisciche to tylko niektóre z malowniczych miejsc, które muszą wręcz znaleźć się na waszym rozkładzie. To miejsca, w których starożytność przeplata się ze współczesnością, a ludzie ugoszczą Cię po królewsku. where to buy fake id online

Już rezerwujcie loty! A może pełna przygód podróż lądowa? Decyzja należy do Was!

Udostępnij

One Ping

  1. Pingback: Smaki Gruzji to nie tylko chaczapuri! - TRIPONLINE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *