Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88
spodnie z wysokim stanem

Hitachi Seaside Park – Japonia skąpana w kolorach!

Na naszym FB Nowy Rok przywitaliśmy zacnie. Na www nie może być gorzej, prawda? Nie będziemy Was dzisiaj męczyć długim tekstem, ale za to pobudzimy Wasze oczy. Zabieramy Was bowiem do jednej z najwspanialszych atrakcji Japonii, a jest nią Hitachi Seaside Park!

Hitachi Seaside Park – feeria barw!

Park położony jest w mieście Hitachinaka w prefekturze Ibaraki, w pobliżu Ajigaura Beach – zajmuje 190 ha i uzbrojony jest w liczne ścieżki spacerowe i rowerowe, nie wspominając o niewielkim lunaparku z potężnym diabelskim młynem na czele.

(fot. commons.wikimedia.org)

(fot. commons.wikimedia.org)

Hitachi Seaside Park jest znany jednak przede wszystkim z bogactwa roślin i… feerii barw. Nie trzeba chyba pisać, że park zapewnia o każdej porze roku zupełnie inny krajobraz, którego stałym punktem są kwiaty rosnące na wzgórzu „Miharashi no Oka”. Dlatego też, jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów, którzy planują wycieczki do tego miejsca przez cały rok.

(fot. pinterest)

(fot. pinterest)

Prawdziwą bombą są jednak kwiaty, które zwą się nemophilas, czyli niebieskie porcelanki. Są to roczne kwiaty, o przejrzystych niebieskich płatkach, kwitnące wiosną na przełomie kwietnia i maja – ten okres nazywany jest Nemophilia Harmony, który zbiega się także z florystycznym festiwalem. W tym czasie zakwita – bagatela – ok. 5 milionów porcelanek, przypominających wielki błękitny kobierzec rozciągnięty po całym wzgórzu.

(fot. pinterest)

(fot. pinterest)

(fot. pinterest)

(fot. pinterest)

Oprócz porcelanek w parku zakwita ok. miliona żonkili na przełomie marca i kwietnia, ponad 170 odmian tulipanów i wielu innych kwiatów. Cóż – małe, przydomowe rabatki 🙂

(fot. pinterest)

(fot. pinterest)

A jeśli szukacie mocniejszych wrażeń, to w sierpniu można się wybrać na Rock in Japan Festival. Wiecie co, akurat tak się nam skojarzyła ta piosenka 🙂

Hitachi Seaside Park – najpiękniejszy jesienią?

To właśnie wtedy władzę przejmują efektowne krzewy kochia, zwane także cyprysikami letnimi lub mietelnikiem żakula. Wysokie na około 90 cm rośliny z rodziny komosowatych, latem zielone, na jesieni przybierają barwę ognistej czerwieni.

(fot. commons.wikimedia.org)

(fot. commons.wikimedia.org)

W tym czasie park, w którym znajduje się ponad 36 tysięcy krzewów kochi, okrywa się purpurą. Spektakularnym cyprysikom towarzyszą kwitnące kosmosy – rośliny jednoroczne i byliny o słabo ulistnionych łodygach i delikatnych kwiatach zebranych w koszyczki w wielu kolorach – od białego i różowego, poprzez purpurowy, czerwony aż do kasztanowego.

(fot. pinterest)

(fot. pinterest)

Przepięknie, prawda? Przygotujcie się zatem na więcej wrażeń w postaci kilku filmowych ujęć!

Chcecie poznać jeszcze historię tego miejsca?

#RozbudzamyPodróżniczeMarzenia

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *