lady gaga

Ikona mody – Lady Gaga

Lady Gaga to wokalistka, która nie raz zaskoczyła swoimi kreacjami podczas koncertów. Kontrowersyjne stylizacje przykuwały uwagę i uzupełniały się z tworzoną muzyką. Na przestrzeni czasu stała się Ikoną Mody, a jej obecne stylizacje to klasyka i brak przerostu formy nad treścią. Zobaczcie sami!

Od mięsa po klasykę

lady gagaZaczynała od kontrowersyjnych stylizacji. Takich, które budziły podziw, ekscytację, ale i niesmak oraz odrzucenie. Kto z nas nie pamięta mięsnej stylizacji podczas koncertu, czy futra z norek? Lubiła szokować już na początku swojej kariery, a każdy kolejny performance dostarczał niezapomnianych wrażeń. Raz była księżniczką w różowej sukni z koroną, a innym razem potworem w ciemnej masce. Lubiła eksperymentować. Jak sama twierdzi, każdy raz musiał być inny, lepszy, tożsamy ze stanem umysłu. Pierwsza płyta zaowocowała mieszanką wybuchową, jeśli chodzi o ubiór. Inspirowała się przeróżnymi sytuacjami, osobami, zjawiskami i kolorem. Ten czas jednak już minął. Lady Gaga zaskakuje, ale tym razem prostotą, subtelnością i kobiecością.

Monochromatyczna Gaga

Ostatnia płyta skłoniła Gagę do przemyśleń i tak powstał jej monochromatyczny styl. Możemy zaobserwować, że każda jej stylizacja ma znacznie mniej barw. Postawiła na klasyczną czerń z dodatkami, kapelusze i oryginalne okulary przeciwsłoneczne. Ten styl znacznie bardziej podkreśla kobiecość wokalistki. Czy to koniec kolorowej Gagi? W dokumencie „Gaga: Five Foot Two” opowiada o swojej metamorfozie. Mówi, że ludzie widzieli już wszystko, a ona chce się stać bardziej kobieca. I tak po konsultacjach ze stylistką postawiła na prostotę.  

lady gagaW trakcie swoich koncertów Ikona Mody – Lady Gaga zakłada golfy z zakrytą szyją, upina włosy w koczek i zakłada ekstrawaganckie okulary. Zdarza się również, że podczas swoich wystąpień ma na sobie kostium w jednym kolorze, a całość uzupełnia mocnym makijażem, który podkreśla jej rysy twarzy. Poza klasycznymi sukienkami stawia na szerokie spodnie w stylu mom fit, jak i te, które popularnie nazywamy dzwonami. Dotychczasowe kreacje, które były określane mianem przebieranek, zastąpiła sukienkami w pastelowych odcieniach, które idealnie komponują się z jej jasną karnacją. Styl Lady Gagi można porównać z każdą osobą, która poszukuje docelowego looku. Zawsze warto pozwolić sobie na eksperymenty, bo docelowo uzyskać ten jeden, jedyny, pożądany look. Tak, więc nie bój się bawić swoją szafą. Jeśli czujesz, że to, co na siebie zakładasz, nie jest tożsame z tym, co siedzie w Twojej głowie zaryzykuj zmianę. Sama jesteś wyznacznikiem tego, co jest dla Ciebie dobre. W przypadku gagi zadziałało. Zyskała spore grono wielbicielek, które inspirują się jej stylem. Warto zaryzykować, by stać się Ikoną Mody.

LADY gaga i jej makijaż

Ikona Mody – Ladylady gaga Gaga stawia na mocne podkreślenie linii oczu. Tu mamy przykład makijażu w stylu smokey eye. Taki makijaż podkreśli kolor oczu i sprawi, że będziesz wyglądać bardzo kobieco, odważnie i pewnie. Róż na policzkach dodaje powabu i sprawia, że wokalistka zyskuje na niewinności, a mocny kolor szminki na ustach to nic innego jak manifest i zapewnienie o tym, że jest silna i niezależna. Jeśli również chcesz taka być, zastosuj taki kolor szminki. Jeśli chodzi o dodatki – dobrze sprawdzą się duże kolczyki lub klipsy.

Styl Gagi dla jednych będzie zbyt kontrowersyjny, dla innych zadziwiający, dla jeszcze innych inspirujący i oryginalny. Dla nas liczy się to, że kobieta nie boi się eksperymentów i stawia na indywidualizm. To wszystko przekłada się na to, że dla nas bezwzględnie jest Ikoną Mody.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *