Jak nosić męski garnitur?

Jak nosić męski garnitur? – to pytanie zadaje sobie wielu mężczyzn. To jaki garnitur wybierzesz i jak go zaprezentujesz, będzie świadczyło o tym, jak wyglądasz i jak postrzegają Cię inni. Sprawdź stylizacje, zainspiruj się i stwórz swój oryginalny look.

Jak nosić męski garnitur? Rozmiar ma znaczenie

jak nosić męski garnitur?To sztuka. Męski garnitur nie jest po prostu garniturem zakupionym w sklepie. Marynarka nie może być za szeroka w ramionach, a spodnie nie powinny być za długie. Jak wybrać poprawnie? Zacznijmy od początku. Wybierając garnitur, pamiętaj o dokładnym pomiarze sylwetki. Co prawda każdy garnitur można oddać do krawca i o ile długość nogawki i rękawy możesz skrócić, o tyle z marynarką nie zrobisz nic. Nie ma nic gorszego od garniaka, który wygląda, jakby był po starszym bracie, tacie lub wujku. To klasyczne faux-pas, jakie popełniają młodzi mężczyźni. Często za namową mamy, na bazarze, wybierają taki, który jest najtańszy. Cenimy świadomość od najmłodszych lat, bo coraz częściej zwraca się uwagę na dopasowanie i wykończenie. Są i tacy, którzy wybierają garnitur przez metkę albo cenę i uwierzcie mi, potrafi to wyglądać znacznie gorzej, niż zakładacie.

dopasowanie

jak nosić męski garnitur?Jak nosić męski garnitur? Marynarka powinna być tak dopasowana, by na plecach nie tworzyły się niepotrzebne fałdy. Oznacza to jedno. Marynarka jest albo za duża, albo za mała. Czy chcemy już na wstępie zrobić złe wrażenie? Zmierz dokładnie obwód klatki piersiowej, szerokość i długość ramienia. To podstawa, by dobrać odpowiednio. Rękawy marynarki są również ważne. Powinny kończyć się lekko przed nadgarstkiem, by na wyprostowanej ręce widoczny był 1 cm koszuli z mankietami i ekskluzywnymi spinkami, w które również powinieneś zainwestować. Spodnie powinny być tak dopasowane, by opierały się na bucie. Nie mogą być za krótkie, chyba że ktoś nieudolnie próbuje zrobić london look, ani też za długie. Absolutnie zabronione jest zakładanie koszuli z krótkim rękawem. To nie jest wyjazd na ryby, a ktoś, kto projektuje taki produkt, powinien już dawno zaprzestać. Mankiety i spinki – podkreślam. Wybieraj taliowane garnitury, chyba że masz problem z wagą, staraj się maskować brzuszek ciemniejszym odcieniem, a spodnie poszerz na wysokości ud.

Dodatki

Małojak nosić męski garnitur? kto zwraca obecnie uwagę na dopasowanie koloru krawata pod kreację towarzyszącej osoby. Słusznie. Te czasy już minęły, a my radzimy jak nosić męski garnitur. Cenimy innowację i polot. To o czym jednak musisz pamiętać to odpowiedni kolor obuwia pod pasek. Muszą być w takim samym lub podobnym odcieniu. Unikaj kontrastów. Do jasnego garnituru nie zakładaj czarnych butów, bo wygląda to mało estetycznie. Krawat dobieraj według klap w marynarce. Wąska klapa jest kojarzona ze śledzikiem i słusznie, szeroka z krawatem normalnych gabarytów i muchą. Pamiętaj o poszetce – może znacznie się różnić od pozostałych elementów stylizacji. Dobrym dodatkiem z pewnością będzie zegarek. Wybierz taki, który będzie adekwatny – ze srebrną bransoletą lub klasycznie czarny. Nie zapominaj o długich skarpetach, krótkie wyglądają nieelegancko i mają inne zastosowanie. Skarpety mogą współgrać z poszetką, jeśli jesteś nieco bardziej oryginalnym charakterem. Skarpety w romby, małe kropki lub ciekawy print to nic złego, są awangardowym dodatkiem, który pozytywnie zaskoczy. Gwarantuję.

Detale

Wyczyść i wypastuj buty. Pamiętaj o odpowiednim wyprasowaniu koszuli, nie usprawiedliwiaj się stwierdzeniem: „I tak się pomnie”. Jeśli wyprasujesz coś dobrze, z pewnością nic tego nie zepsuje. Zadbaj o włosy, paznokcie i przyciągający zapach. Sukces gwarantowany.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *