Jak wybrać męską koszulę?

Jak wybrać męską koszulę?

Jak wybrać męską koszulę? To ważne pytanie, które powinien sobie zadać każdy mężczyzna. Warto wiedzieć, jakie koszule są obecnie na topie i jakich kolorów unikać. Ważne, by koszulę umiejętnie dobierać pod kolor skóry, włosów, a nawet i oczu. Sprawdź w naszym artykule.

Jak wybrać męską koszulę i jej fason?

Jak wybrać męską koszulę?Fason koszuli jest bardzo ważny. Musisz o tym pamiętać, wybierając swoją stylizację. Nie każda koszula wygląda dobrze w połączeniu z garniturem i nie każda w sportowym looku. Wybieraj umiejętnie, by nie popełnić faux-pas. To od czego powinieneś zacząć to rozmiar. Już na wstępie warto zaznaczyć, że są dwa, którymi powinieneś się zainteresować. Pierwszy to rozmiar kołnierzyka, drugi to rozmiar samej koszuli. Kołnierzyk powinien przylegać do szyi w taki sposób, byś mógł spokojnie oddychać. Najprościej to zmierzyć wsuwając palec między kołnierzyk, a szyję i tak również powinieneś zdejmować miarę. Koszule od cenionych marek mają od wewnętrznej strony kołnierzyka tzw. fiszbiny. To takie małe usztywniacze, które pozwalają koszuli na długo pozostawić w idealnym stanie kołnierzyk. Pamiętaj o tym, by je włożyć po wyprasowaniu koszuli, a przed jej założeniem. Wygląd to podstawa, więc dbaj o detale. Sieć sklepów H&M ma w swojej ofercie już takie koszule w kolekcji basic, więc i nie wymaga to sporych nakładów finansowych. Pamiętaj o tym, że każdy sklep ma swoją rozmiarówkę, więc unikaj kupowania na pewniaka. Jeśli chcesz wiedzieć jak wybrać męską koszulę, przymierz za każdym razem i zobacz czy dobrze wygląda.

Krój koszuli

Mamy trzy kroje koszuli: slim fit, regular i custom. Ten pierwszy dotyczy taliowanych koszul, które są dopasowane i są przeznaczone dla osób szczupłych lub umięśnionych chcących wyeksponować swoją sylwetkę. Te drugie dotyczą osób z gabarytami, które chcą co nieco zamaskować. Ten trzeci standardowy dotyczy wszystkich typów męskie sylwetki i raczej kojarzony jest ze stylem casual. Marki modowe posiadają w swojej ofercie już prawie wszystkie modele, a wszystko po to, by klient otrzymał to, czego potrzebuje.

Koszule z mankietami

Jak wybrać męską koszulę?Koszule takie powinny być również dopasowane do sylwetki, a długość rękawa powinna być o 1 cm dłuższa od długości rękawa marynarki. Koszule z mankietami mają dwa rozwiązania: na spinki i na guziki. Wybierając taką koszulę, pamiętaj o elokwentnych dodatkach, które podkreślą elegancję Twojego outfitu.

Materiały koszul nie bez znaczenia

Jak wybrać męską koszulę i jej materiał? Pamiętaj o tym, by jakość materiału koszuli był adekwatny do ceny. Często sieciówki oszukują klienta ceną, która rzutuje na nasz wybór. Myślimy, że skoro koszula jest tak droga, z pewnością musi być wykonana z odpowiedniego materiału. Guzik prawda. Sprawdź wewnętrzną metkę produktu i poczytaj skład i sposoby pielęgnacji. Najlepsza koszula to jedwabna, oddychająca i dobrze wykonana. Pozostałe poliestry są fatalne, nie oddychają i powodują powstawanie mokrych plam pod pachą, co nie jest ani atrakcyjne, ani komfortowe. Dobre koszule to również lniane i te wykonane z wiskozy. Guziki, które zdobywają popularność to perłowe. Jeśli czegoś nie wiesz, pytaj osoby, która oferuje Ci produkt.

 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *