Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88

Korfu – grecka perełka

Mimo, że wysepka leży u wybrzeży Albanii, Korfu należy do greckiego archipelagu Wysp Jońskich. Jest ona najbardziej zieloną z greckich wysp, chociaż dominuje w niej krajobraz górzysty. Mnogość kolorów i barw pejzaży odzwierciedlają otwartość i gościnność mieszkańców, która jest dziedzictwem starożytnego tygla kulturowego. Na Korfu widać gołym okiem wpływy włoskie (z północno-zachodniego brzegu dostrzec możemy „obcas” słynnego buta) – zarówno w architekturze, jak w mentalności ludzi tam mieszkających.

Stolicą i największym miastem jest Kerkira, zwane potocznie po prostu Korfu. To od niej najlepiej rozpocząć zwiedzanie wyspy. Samo miasto nie jest może tak atrakcyjne, jak choćby Rodos, ale każdy znajdzie tam coś dla siebie. Położone na wschodnim wybrzeżu, Korfu słynie z Muzeum Bizantyjskiego, w którym każdy miłośnik historii będzie mógł spędzić długie godziny. Stamtąd można skierować się do Muzeum Sztuki Współczesnej czy Muzeum Sztuki Azjatyckiej. Muzealną wycieczkę warto zakończyć w Muzeum Archeologicznym, w którym możemy stanąć oko w oko ze słynną Meduzą (uważajcie tylko, by nie zamienić się w kamień!). Punktem obowiązkowym jest także Nowa Twierdza, z której rozciąga się wspaniała panorama z widokiem na całe miasto.

Korfu to doskonałe miejsce na wycieczki objazdowe – jeśli uwielbiacie kręte, wąskie drogi nad przepaściami i szalejących kierowców, to znaleźliście właśnie swój raj! Możecie wynająć auto na miejscu, ale o wiele tańszą opcją będzie zaopatrzenie się w auto już w Polsce.

Śródziemnomorski klimat i genialna pogoda przez cały rok, ogromna sieć kurortów, a także małych, klimatycznych hotelików to tylko niektóre z wielu powodów, dla których warto odwiedzić Korfu!

Udostępnij

One Ping

  1. Pingback: Kuchnia grecka: 5 przepisów, które odmienią Wasze życie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *