Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/manekn/frix.pl/public_html_new/wp-content/plugins/add-code-to-head/add-code-to-head.php on line 88

Beskid Śląski oazą spokoju

Beskid Śląski to jeden z najciekawszych regionów turystycznych naszego kraju. Wszyscy kojarzą legendarną już narciarską stolicę Beskidów, czyli Szczyrk, a także osławioną już na wielu frontach, Wisłę. Ale czy te kurorty wyczerpują potencjał Beskidu Śląskiego? Zdecydowanie nie!

Beskid Śląski to pasmo górskie leżące w zachodniej części polskiej części Beskidów, tuż przy granicy z Czechami i Słowacją. Najważniejsze i najwyższe szczyty to Skrzyczne oraz leżąca w okolicach Wisły, Barania Góra. To także obszar fantastycznie przygotowany pod względem infrastruktury turystycznej. Idealnie nadaje się na rodzinny wyjazd o każdej porze roku. Szlaki są niezwykle urokliwe i malowniczo położone – w czasie wędrówek zachwycać będziemy się nie tylko przyrodą, ale też zabytkami lokalnej architektury w postaci drewnianych kościółków, góralskich chat, dworków czy też pałaców. Miłośnicy kolarstwa czy maniacy parków linowych także znajdą tam coś dla siebie.

Jeśli szukasz odpoczynku od miejskiego gwaru i poszukujesz cichych zakątków, to nie mogłeś trafić lepiej. Góralskiego folkloru i gościnności będziesz mógł zaznać choćby w Istebnej czy Jaworzynce, które są mniej popularne wśród turystów, a przez to świat zwyczajnie zwalnia. Okoliczne doliny czy górskie grzbiety kryją w swych zakamarkach takie perełki, jak choćby uzdrowiskowy Ustroń czy zaciszna Brenna. Poszukiwacze przygód i militarnych smaczków z pewnością zawitają na Westerplatte Południa, czyli na Węgierską Górkę, gdzie znajduje się legendarny Fort Wędrowiec. Miejscowość zasłynęła bohaterskimi walkami między oddziałami Wojska Polskiego a dywizjami Wermachtu na początku II Wojny Światowej.

Tych atrakcji jest o wiele więcej, ale po cóż mamy zdradzać Wam wszystkie niespodzianki i odbierać radość odkrywania, prawda?

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *